• In English
 • Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект щодо державної політики соцзахисту ветеранів та членів їхніх сімей
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 27 січня 2022 року о 12:51

  У четвер, 27 січня, Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (р.н.5583). Розроблений Міністерством у справах ветеранів України документ визначає та законодавчо закріплює державну політику соціального захисту ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих.  «За» проголосували 281 народний депутат України.

  Презентуючи законопроект з трибуни Парламенту, заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко зазначив, що документ передбачає законодавчо закріпити визначення «Державна політика соціального захисту ветеранів війни», «Система соціального захисту ветеранів війни», «Комплексний огляд системи соціального захисту ветеранів війни». Крім того, він унормовує механізм стратегічного планування розвитку системи соціального захисту ветеранів війни.

  «Мінветеранів активно продовжує заходи з формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту українських ветеранів. Даним законопроектом запроваджується комплексний огляд системи соціального захисту ветеранів, який планується проводити один раз на п’ять років для оцінювання існуючого стану і готовності системи соціального захисту ветеранів та її складових до виконання функціональних завдань. За результатами такого огляду будуть розроблені концептуальні документи розвитку системи соціального захисту та їх складових, визначено заходи, спрямовані на досягнення органами державної влади необхідних спроможностей у цій сфері», – розповів заступник Міністра.

  Олексій Ілляшенко також зазначив, що розробка законопроекту зумовлена тим, що на теперішній час надання пільг та послуг ветеранам війни регулюється 156 нормативно-правовими актами і здійснюється 19 органами державної влади.

  «Така кількість нормативно-правових актів, які дублюють одне одного, вносить плутанину у процес забезпечення прав та свобод ветеранів війни, а значна кількість органів державної влади, що опікуються наданням послуг і пільг, призводить до розмитості відповідальності. Розбалансованість системи управління і відсутність її вертикалі в системі соцзахисту ветеранів війни не сприяє якісному забезпеченню дії пільг і наданню послуг. Саме тому ми пропонуємо внести зміни до законодавства, щоб раз і назавжди вирішити цю плутанину та захистити інтереси українських Захисників, членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів», – наголосив Олексій Ілляшенко.