• In English
 • Мінветеранів: Королівство Данія сприятиме проектам підтримки українських ветеранів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 27 січня 2022 року о 12:55

  Заступник Міністра у справах ветеранів України з європейської інтеграції Олексій Ілляшенко провів робочу зустріч із Аташе з питань оборони Посольства Королівства Данії в Україні Феліксом Еббестадом.

  Участь у зустрічі також взяли генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Олена Панамарчук, радник Міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець.

  Основною темою переговорів стала співпраця у межах Програми миру та стабілізації для України на період 2022-2025 роки від Уряду Данії, до якої вперше включено напрям підтримки українських ветеранів. Під час зустрічі сторони обговорили Данську підтримку сектору безпеки та реформи оборони в Україні та створення Проектного офісу з переходу з військової кар’єри до цивільного життя, який об’єднає експертів різних силових відомств, юристів, аналітиків, для напрацювання нормативно-правових документів та безпосередньої підготовки реформи.

  Олексій Ілляшенко запросив представників Посольства Королівства Данії в Україні приєднатися до участі в роботі підсекторальної робочої групи «Перехід з військової кар’єри до цивільного життя».

  «На сьогодні Міністерство у справах ветеранів України є флагманом формування системи переходу військовослужбовців до цивільного життя. Тому ми розраховуємо на подальшу підтримку наших міжнародних партнерів у реалізації відповідних проектів, – наголосив Олексій Ілляшенко. – Зокрема, «Програми реабілітаційного збору для учасників АТО з глибокими порушеннями зору» та цифровізації ветеранських послуг – підтримці Єдиного державного реєстру ветеранів війни та створенні мобільних додатків для захисників».

  Аташе з питань оборони Посольства Королівства Данії в Україні Фелікс Еббестад своєю чергою подякував за плідну зустріч та надану інформацію щодо розвитку ветеранської політики в Україні.

  «Посольство Королівства Данія зацікавлене в участі у складі підсекторальної робочої групи, яка стосується переходу ваших військових до мирного життя, а також у наданні експертної та іншої підтримки проектам Мінветеранів, які сприяють українським захисникам», – підсумував зустріч Фелікс Еббестад.

  Зазначимо, що зустріч з Мінветеранів відбулася після поїздки представників Данії на схід України. 16 січня Міністр закордонних справ Королівства Данія Йеппе Кофод та Аташе з питань оборони Посольства Королівства Данії в Україні Фелікс Еббестада побували на лінії розмежування, де поспілкувалися з українськими воїнами, які захищають країну від російського агресора.

  «Українці мають знати, що вони не на самоті боряться за суверенність та незалежність», – сказав Єппе Кофод під час візиту на схід.

  Він також нагадав, що Данія виділила 22 млн євро на підтримку обороноздатності України та підтримує мобільні тренувальні бригади в Україні на підкріплення військових навчань.