• In English
 • Вчасна виплата заробітної плати педагогам шкіл – на контролі МОН
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 14 липня 2021 року о 18:26

  Станом на 1 липня 2021 року видатки загального фонду Державного бюджету на оплату праці працівників закладів загальної середньої освіти профінансовано вчасно в повному обсязі відповідно до затверджених лімітів.

  Відповідно до законодавства освітня субвенція надається з Державного бюджету місцевим бюджетам та спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.

  Залишки коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді насамперед з урахуванням цільового призначення субвенції – на оплату праці з нарахуваннями педагогічним працівникам.

  Обсяг освітньої субвенції у 2020 році по Україні становив 80 млн 732 тис. 269,7 грн, у 2021 році – 98 млн 978 тис. 993,8 грн. Обсяг залишків субвенції станом на 01.06.2021 – 6 млн 938 тис. 074 грн.

  МОН спільно з департаментами (управліннями) освіти і науки обласних державних адміністрацій постійно моніторить та вживає заходів щодо забезпечення вчасної виплати заробітних плат педагогам шкіл.  

  Також Міністерство освіти і науки України звертає увагу обласних, міських, селищних та сільських рад територіальних громад щодо необхідності оперативного розподілу коштів для вчасної виплати заробітних плат педагогам. 

  Ознайомитися з інформаційними довідками щодо розрахунку обсягів освітньої субвенції для обласних бюджетів та бюджетів територіальних громад на 2021 рік можна на вебсайті Міністерства освіти і науки України.

  Нагадаємо, 13 липня відбулося третє засідання Секторальної робочої групи «Освіта і наука» під головуванням заступника Міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції Андрія Вітренка.