• In English
 • Марина Лазебна: Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа – обов’язок держави
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 14 липня 2021 року о 18:05

  Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа – обов’язок держави та місцевої влади, наголосила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час вручення Стрийським міським головою Олегом Канівцем ключів від квартир двом дівчатам - Олені та Оксані, які придбані за кошти місцевого бюджету.

  З метою розв’язання житлових та майнових проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа в області діє Регіональна програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

  За даними територіальних громад області, на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, перебуває 625 дитина-сирота, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, з них:

  - 373 особи віком від 16 до 23 років;

  - 188 осіб віком від 23 до 35 років;

  - 64 осіб віком старше 35 років.

  Так, протягом 2018-2020 років за рахунок Програми придбано у власність 70 житлових об’єктів для 122 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Кошти обласного бюджету становили - 20 912,0 тис. грн, кошти місцевих бюджетів, та інших джерел становили - 17 695,7 тис. грн.

  Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” за бюджетною програмою КПКВК 2511180 “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа” (далі – субвенція) для Львівської області передбачено видатки в загальному обсязі 12 876,3 тис. гривень.