• In English
 • Важливо забезпечити принцип прозорості у роботі Фонду енергоефективності, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 30 жовтня 2018 року о 12:34

  Вкрай важливо забезпечити принцип прозорості в діяльності Фонду енергоефективності. Всі нормативно-правові документи, рішення щодо процедур та пакетів послуг, які будуть надаватись ОСББ і багатоповерховому сектору Фондом енергоефективності, прийматиме сформована у листопаді наглядова рада Фонду. За маршрутним планом, який ми прописали з міжнародними партнерами, запуск Фонду очікується в І кварталі 2019 року.

  На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час круглого столу щодо впровадження у 2019 році політики енергомодернізації та енергоефективності, організованого Комітетом ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

  «Ми вже спрямували 1,5 млрд грн до статутного капіталу Фонду, і 3 млрд грн надали міжнародні партнери. Вже у I кварталі 2019 року, за попередньою домовленістю з Представництвом ЄС, ми маємо відпрацювати і показати пілотний проект, яким чином фінансуватимуться готові продукти для ОСББ. В подальшому буде відпрацьовано юридичну процедуру з державними банками, які виступатимуть фронт-офісами в роботі ОСББ і Фонду енергоефективності», - наголосив Геннадій Зубко.

  Урядовець підкреслив, що IFC і Світовий банк вже напрацювали методичний посібник, який є своєрідною покроковою маршрутною картою для ОСББ щодо роботи з Фондом енергоефективності.

  Що ж до збільшення фінансування програми «теплі кредити» до 1 млрд грн, то, на думку Геннадія Зубка – це питання більше стосується політичної волі Парламенту, який має внести відповідну пропозицію на голосування. Це вкотре доведе його підтримку курсу енергоефективності країни.