• In English
 • Петро Цигикал: Тільки спільні дії є запорукою сильної та єдиної Європи, в якій Україна залишається надійним форпостом на її східних кордонах
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 30 жовтня 2018 року о 12:37

  Сьогодні, 30 жовтня, в Одесі розпочався круглий стіл з питань підвищення безпеки на морі і розвитку Морської охорони Державної прикордонної служби України. Він організований українським прикордонним відомством за підтримки Посольства США.

  Захід проходить за участі представників правоохоронних структур іноземних держав, у віданні яких є охорона морських кордонів, а також Європейської агенції з прикордонної та берегової охорони (FRONTEX) і Місії ЄС EUBAM.

  «Питання посилення морської прикордонної безпеки, які ми виносимо на порядок денний нашого заходу, сьогодні, як ніколи, набули актуального значення», - сказав Голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал, відкриваючи захід.

  Він наголосив, що «крім традиційних загроз, із якими стикається будь-яка держава щодо забезпечення морської прикордонної безпеки, продовжуються порушення норм міжнародного морського права у виключній (морській) економічній зоні та анексованому територіальному морі».

  Петро Цигикал відзначив активізацію безпідставної військово-морської та правоохоронної діяльності на морських комунікаціях, додавши, що при цьому створюються передумови економічної блокади морських та річкових портів України.

  «Тільки спільні дії є запорукою сильної та єдиної Європи, в якій Україна залишається надійним форпостом на її східних кордонах», - сказав очільник прикордонного відомства.

  У рамках круглого столу іноземним колегам також презентують Програму розвитку Морської охорони Держприкордонслужби на період 2019-2021 рр. Відзначимо, що вона охоплює широке коло напрямів діяльності – від вдосконалення нормативно-правового забезпечення діяльності до оптимізації системи управління та логістики.