• In English
 • Важливий крок до посилення відповідальності за порушення габаритно-вагових вимог зроблено, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 16 вересня 2020 року о 14:50

  Сьогодні, 16 вересня, Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №3743 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”, який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів.

  Законопроект підтримали 270 народних депутатів.

  “Ми продовжуємо удосконалювати систему габаритно-вагового контролю в Україні для убезпечення наших доріг від передчасного руйнування вантажівками. Ключовий момент – введення санкцій за порушення габаритно-вагових параметрів для всіх учасників перевезень – як вантажовідправників, так і власників або водіїв. Вдячний депутатам за підтримку цього рішення у першому читанні і дуже розраховуємо на якнайскоріше його схвалення у другому читанні”, - прокоментував прийняття відповідного законопроекту Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

  Серед нових штрафних санкцій, які впроваджуються новим законопроектом:

  1. Штраф для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж у розмірі 34 тис. грн;

  2. Штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від відсотка перевантаження:

  - до 2 % включно у розмірі 1700 грн;

  - від 2% до 5% у розмірі 5100 грн;

  - від 5% до 10% у розмірі 8500 грн; (залишені без змін)

  - від 10% до 20% у розмірі 17 тис. грн; (залишені без змін)

  - від 20% до 30% у розмірі 34 тис. грн;

  - понад 30% у розмірі 51 тис. грн.

  3. Штраф за відмову від проходження ГВК у розмірі 51 тис. грн.

  4. Штраф для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників Укртрансбезпеки щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань у розмірі 51 тис. грн.

  Крім цього, збільшено штрафні санкції для водіїв за невиконання ними вимог про зупинку з 3400 грн до 51 тис. грн.

  Законопроект також запроваджує адміністративну відповідальність за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі.