• In English
 • Важлива місія «зеленої» енергетики для України – це енергетична незалежність, – Держенергоефективності

  Важлива місія «зеленої» енергетики для України – це енергетична незалежність, – наголосив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко у прямому ефірі на одному з телеканалів.

  «Як відомо, Україна, на жаль, є енергетично залежною державою. У 2020 році ми імпортували нафтопродуктів, вугілля та газу на 7,5 млрд доларів. Ці кошти фактично інвестовано в інші країни, а могли б залишитися в Україні. Адже, по-перше, відновлювані джерела енергії – це даровані природою ресурси, безкоштовні. По-друге, відновлювана енергетика дає можливість реанімувати ту енергосистему та генерацію, яка нам дісталася ще з радянських часів», - повідомив Юрій Шафаренко.

  Заступник Голови Агентства зауважив, що станом на 1 липня 2021 року в Україні встановлено 9,2 ГВт потужностей, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел енергії.

  «Весь світ разом із провідними країнами, міжнародними організаціями, фінансовими установами рухається у напрямі розвитку «зеленої» енергетики. Якщо ми будемо впроваджувати більше таких проектів, ми будемо менш енергозалежні та більш конкурентоздатні», - повідомив Юрій Шафаренко.

  Він також нагадав, що ЄС планує ввести так званий податок CBAM на імпортовану продукцію, що має карбоновий слід. Тож підприємства, які будуть використовувати енергію з відновлюваних джерел та підтверджувати це, зможуть стати конкурентними на ринках ЄС.

  На важливості збалансованого розвитку «зеленої» енергетики наголосив і голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков. За його словами, «чиста» енергія – це місцеві джерела енергії, це інвестиції в регіони, де будуються «зелені» електростанції, це інструмент переходу на чисте довкілля і, як результат, подовження терміну життя суспільства. Єдине, що важливо враховувати, це те, що ця галузь має розвиватися гармонічно та комплексно.

  Підсумовуючи, Юрій Шафаренко зауважив, що для стабільного розвитку «зеленої» енергетики важливим залишається питання прийняття законопроекту про системи накопичення енергії та низки інших підготовлених законопроектів.