• In English
 • МОЗ: У Черкасах вперше провели пересадку серця
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 02 серпня 2021 року о 15:33


  29 липня - вперше у Черкасах - на базі Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги, лікарі провели операцію з вилучення серця, нирок та печінки від одного донора для їх подальшої трансплантації декільком пацієнтам.

  Серце пересадили 59-річному пацієнту в Черкаському обласному кардіологічному центрі. Пересаджувати його черкаським хірургам допомагали колеги з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова.

  Дві донорські нирки були пересаджені в Черкаському обласному онкологічному диспансері.

  Печінку донора було перевезено до Національного інституту хірургії та трансплантології, де її отримав 58-річний чоловік, який вже декілька років знаходився в листі очікування.

  Трансплантація стала можливою після згоди родичів на пожертвування органів донора. Пацієнт переніс важку черепно-мозкову травму, яка призвела до смерті головного мозку і не залишила йому жодних шансів на життя.

  Підбір пар “донор – реципієнт” здійснила Єдина державна система трансплантації (ЄДІСТ).

  Наразі стан пацієнтів стабільний. Попереду на них чекає тривалий шлях реабілітації.

  Висловлюємо слова скорботи родичам донора та свою шану і подяку за їх вкрай важливе рішення.

  Також дякуємо за злагоджену та швидку роботу Патрульній поліції України, яка оперативно доставила бригаду лікарів з Києва до Черкас.

  Трансплантація виконана за кошти державного бюджету відповідно до пілотного проекту з фінансування трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.