• In English
 • Валерія Коломієць: Майже 800 військовослужбовців звернулися до системи БПД за правовим захистом
  Міністерство юстиції України, опубліковано 12 лютого 2020 року о 17:10

  Військовослужбовцям у кримінальних провадженнях передбачено надання безоплатної вторинної правової допомоги. Як повідомила заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць, станом на 31 січня цього року до регіональних центрів надання правової допомоги надійшло понад 12 тис. повідомлень про затримання від військових структур. У тому числі понад 7,6 тис. – від Військової служби правопорядку, 2,3 тис. – від Військової прокуратури, понад 1,8 тис. – від Військової комендатури, 150 – від військових частин та 24 – від військових госпіталів.

  «Відразу після затримання військовослужбовцям призначається захисник у справі. Крім того, захисник може у будь-який момент бути залучений підозрюваним, обвинуваченим, їх законними представниками, а також іншими особами за проханням чи згодою підозрюваного, обвинуваченого до участі у кримінальному провадженні», – зазначила Валерія Коломієць.

  Вона повідомила, що цього року до системи БПД звернулися майже 800 військовослужбовців.

  Під час експертного обговорення питань щодо правового захисту військовослужбовців у кримінальних провадженнях фахівець Координаційного центру з надання правової допомоги Катерина Дмитрук зазначила: «Негайно після фактичного затримання людини органи поліції та інші органи, уповноважені здійснювати затримання, повинні про це повідомити регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Адвокат, який співпрацює з системою БПД, з моменту отримання доручення прибуде до затриманої особи протягом години для проведення конфіденційного побачення».

  «80% з військовослужбовців, які звернулися до системи БПД, отримали адвоката, який здійснює захист у кримінальному провадженні», – розповів представник Військової служби правопорядку Володимир Логвиненко.

  Також експерти обговорили приклади успішної практики адвокатів, які здійснювали захист військовослужбовців у кримінальному провадженні.

  Один із такий кейсів стосується військовослужбовця-контрактника, який отримав відпустку на 10 днів, але не повернувся вчасно на службу через складні сімейні обставини – піклування про хворого батька та молодшого брата. Згідно з чинним законодавством йому загрожувало від 3 до 7 років позбавлення волі. Однак завдяки ефективному захисту адвоката системи БПД суд  призначив  більш м’яке покарання, ніж передбачено законом, а саме арешт строком на 6 місяців з відбуванням покарання на гауптвахті.

  «Захист прав військовослужбовців у кримінальних провадженнях, починаючи від затримання і до завершення розгляду справи у суді, має свою специфіку, яку необхідно враховувати адвокатам при роботі з такими клієнтами», – зазначив адвокат, який співпрацює з системою БПД, Владислав Шипоша.