• In English
 • Діти з тимчасово окупованої території зможуть отримати якісну освіту в будь-якому ВНЗ України
  Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, опубліковано 12 лютого 2020 року о 17:19

  Діти з тимчасово окупованої території зможуть отримати якісну освіту в будь-якому ВНЗ України. Про це розповіла Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій, внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда під час свого робочої поїздки в Херсонську область.

  «Ми розробляємо Державну цільову програму щодо максимального заохочення дітей та молоді, які змушені жити на тимчасово окупованій території, що дасть їм можливості отримувати саме українську освіту», - розповіла Оксана Коляда.

  Програма буде розроблена на виконання завдання Президента України Володимира Зеленського.

  Напередодні він провів нараду щодо забезпечення молоді, яка проживає на тимчасово окупованих територіях, можливостями отримання паспорта громадянина України та сприяння абітурієнтам у вступі до українських закладів вищої освіти.

  Президент також наголосив, що ці заходи мають мотивувати молодь до отримання української освіти та сприяти у влаштуванні подальшого життя на території, контрольованій Україною.

  Тож, очільниця Мінветеранів повідомила, що Програма буде передбачати різні механізми залучення молоді: надання стипендій на навчання в будь-якому ВНЗ України, забезпечення гуртожитками абітурієнтів та студентів з ТОТ, можливість подальшого навчання та стажування в іноземних ВНЗ, механізм подальшого працевлаштування.

  Також Міністр розповіла про план розвинути процес отримання дистанційно шкільної освіти дітьми, які мешкають на ТОТ.

  Конкретні напрацювання Програми будуть зроблені вже протягом найближчого часу.

  Діти з тимчасово окупованої території зможуть отримати якісну освіту в будь-якому ВНЗ України