• In English
 • Валерій Бушков: Громадяни отримають якісно нові соціальні сервіси, що дасть змогу швидко та зручно, без черг та зайвих паперів одержати необхідну соціальну допомогу
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 29 липня 2021 року о 10:59

  Заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Валерій Бушков взяв участь у роботі сесії «Цифровізація як рушійна сила розвитку громад. ЦНАПи» на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Децентралізація".

  У своєму виступі заступник Міністра зупинився на питаннях цифрової трансформації соціальної сфери та підкреслив, що головним здобутком цифровізації в державі має бути підвищення рівня соціальних сервісів для громадян.

  «Спрощуються процедури оформлення тих чи інших видів соціальної підтримки. Дедалі більше стає можливостей зробити це дистанційно, без відвідування соціальних установ. Яскравий приклад – сервіси веб-порталу Пенсійного фонду, зокрема, «Електронна трудова книжка» та «Автоматична пенсія». Якщо все ж таки доводиться їх відвідувати, створюються умови, щоб цей процес був максимально комфортним - це і сучасні ЦНАПи, прозорі соціальні офіси, в тому числі на рівні територіальних громад, електронні черги тощо», - зазначив Валерій Бушков.

  Окремо в цьому контексті заступник Міністра зупинився на Програмному комплексі «Соціальна громада», який впроваджується з 2020 року та адмініструється Мінсоцполітики.

  За словами Валерія Бушкова, ПК «Соціальна громада» використовується вже у 1421 територіальній громаді і головна задача полягає в тому, щоб на рівні кожної громади її мешканці могли звернутися за отриманням будь-яких соціальних виплат, пільг, послуг. Це завдання буде невдовзі реалізоване шляхом інтеграції ПК «Соціальна громада» до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), яка зараз відповідно до затвердженої Урядом у жовтні минулого року Стратегії цифрової трансформації соціальної сфери, активно будується Мінсоцполітики разом з колегами з Мінцифри та Пенсійного фонду.

  Також заступник Міністра поінформував про найближчі перспективні заходи: «Плануємо забезпечити цифровізацію ще понад 20 соціальних послуг, серед яких, зокрема, оформлення житлових субсидій. Наступного року за допомогою ЄІССС надаватимуться практично всі послуги у соціальній сфері.

  Вже наступного року матимемо в Україні єдине інформаційне та операційне середовище соціальної сфери, яким зможуть користуватися всі органи та структури, задіяні у забезпеченні соціального захисту громадян, в тому числі всі територіальні громади та їх підрозділи, що обслуговують громадян, зокрема, ЦНАПи».