• In English
 • Моніторинг якості повітря у Кривому Розі: встановлять нові пиломіри, а Держекоінспекція зможе проводити перевірки
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 29 липня 2021 року о 10:48

  Вже цього року планується дообладнання одного зі стаціонарних постів у Кривому Розі сучасним пиломіром. А Держекоінспекція на підставі даних моніторингу зможе проводити перевірки.

  Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

  «Вже цього року планується дообладнання одного зі стаціонарних постів у місті сучасним пиломіром. Він зможе вимірювати більш дрібні частки пилу, а органи місцевого самоврядування – більш результативно координувати природоохоронну діяльність. Наступного року такими приладами обладнають і інші пости», - розповів Андрій Мальований.

  Крім того, наразі продовжується розробка Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря агломерації Кривий Ріг, яка буде забезпечувати подальший розвиток системи спостереження.

  «Для Держекоінспекції постійний моніторинг стану повітря має дуже важливе значення. Нещодавно у першому читанні прийнятий законопроект №3091 «Про державний екологічний контроль», який визначає дані такого моніторингу як підставу для позапланової перевірки. Фактично, зможемо оперативно отримувати інформацію про забруднення повітря, проводити заходи контролю та притягати порушників до відповідальності», - підкреслив Андрій Мальований.

  Також для екологізації не тільки Кривого Рогу, а і всієї України вкрай важливим є прийняття законопроекту № 4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення».

  «Він, серед іншого, передбачає обов'язковий моніторинг на джерелах викидів підприємств та оприлюднення цієї інформації. Таким чином Держекоінспекція, громадськість, та органи місцевого самоврядування зможуть ефективно контролювати дотримання нормативів щодо викидів», - додав Андрій Мальований.

  За словами посадовця торік середньорічна концентрація пилу в Кривому Розі в майже 3 рази перевищувала граничнодопустимий норматив. А протягом минулого року Держекоінспекція Придніпровського округу розрахувала близько 27 мільйонів гривень збитків за порушення законодавства у цій сфері.

  «Спостереження за якістю повітря є одним із важливих інструментів регулювання промислових викидів. Наразі у Кривому Розі працює автоматизована система моніторингу атмосферного повітря, яка налічує більше 30 стаціонарних постів. І її робота в поєднанні з виконанням інших заходів Міської екологічної програми дає свої результати. Так, у 2020 році обсяг викидів від промислових підприємств зменшився на 17% порівняно з 2019 роком», - зауважив Андрій Мальований.