• In English
 • Вадим Гутцайт: Ми не можемо тиснути руку нашим ворогам і вбивцям
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 28 липня 2023 року о 06:28

  Ми не можемо тиснути руку нашим ворогам і вбивцям. Про це сказав Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт на брифінгу в Укрінформі, коментуючи дискваліфікацію Ольги Харлан на чемпіонаті світу з фехтування у Мілані.

  «Вчора у мене була розмова з представниками Міжнародної федерації фехтування і я наголосив на тому, що наші спортсмени не будуть тиснути руки спортсменам, які виступають під нейтральним прапором, тобто росіянам», — підкреслив Вадим Гутцайт.

  За словами Міністра, це була конкретна провокація російської сторони, російської спортсменки проти Ольги Харлан, найкращої фехтувальниці України, однієї з найсильніших у світі.

  «Є такі випадки на змаганнях з фехтування, коли, наприклад, зустрічаються спортсмени з Ізраїлю та арабських країн. Вони не тиснуть руки, а вдаряють по клинку і розходяться. Тут ми бачили, як росіянка спровокувала Ольгу, спровокувала оргкомітет. І, на жаль, оргкомітет знав, що це буде відбуватися, їх попередили, але вони зробили те що зробили: після довгої суперечки вручили Ользі «чорну картку», — пояснив Міністр.

  Він зазначив, що Ольга Харлан була націлена на перемогу на світовій першості.

  «Ми сподівалися, що Ольга Харлан, олімпійська чемпіонка і триразова призерка, шестиразова чемпіонка світу, сьогодні буде переможницею на чемпіонаті світу. Але, найголовніше, що вона показала позицію України: ми не можемо тиснути руку нашим ворогам і вбивцям. Напередодні змагань Ольга сказала мені: «Я ненавиджу їх, я не можу тиснути їм руку». Вона молодець, я її шаную, поважаю, люблю, як свою дитину», — наголосив Вадим Гутцайт.