• In English
 • Вадим Троян: Необхідне законодавче врегулювання питання безпечного руху для осіб з інвалідністю, які пересуваються в колісних кріслах
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 04 грудня 2018 року о 16:05

  Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №7486 про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних, яким віднесла осіб, які рухаються в колісних кріслах, до учасників дорожнього руху, розповів заступник Міністра внутрішніх справ Вадим Троян.

  «Міністерство внутрішніх справ подало до Верховної Ради проект закону, яким пропонується віднести до пішоходів осіб, які перетинають проїзну частину автомобільної дороги, вулиці на інвалідних колясках з двигуном. Ці питання не були врегульовані на законодавчому рівні, тому особи з інвалідністю, які рухаються в кріслах колісних, фактично були позбавлені права на безпечний рух. Сьогодні Парламент врегульовує ці питання, відповідний законопроект прийнятий у першому читанні», - сказав Вадим Троян.

  Відповідні зміни внесено в ст. 14 Закону України «Про дорожній рух».

  Також Закон України «Про дорожній рух» передбачено доповнити новою статтею 19-1, яка визначає основні права і обов'язки осіб, які рухаються в кріслах колісних.

  Згідно з новою статтею особи, які рухаються в кріслах колісних, мають право: рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках зі швидкістю пішохода; їздити по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю.

  Особи, які рухаються в кріслах колісних зі швидкістю пішохода по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, мають право на переважне перетинання проїзної частини по позначених пішохідних переходах. Під час руху вони повинні виконувати вимоги, що стосуються пішоходів.

  Особи, які рухаються в кріслах колісних по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів по правій крайній смузі, поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. Під час руху вони повинні виконувати вимоги, що стосуються велосипедистів.

  Особи, які рухаються в кріслах колісних, зобов'язані: використовувати технічно справні та належно обладнані крісла колісні; не перевозити вантажі, що заважають керуванню; не буксирувати причепи; не перевозити пасажирів.

  Крісла колісні повинні бути обладнані світловідбивними пристроями, а під час руху в темний час доби по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю – зовнішніми світловими приладами.

  Автодороги, вулиці і залізничні переїзди мають бути обладнані з урахуванням потреб людей з інвалідністю.