• In English
 • Держприкордонслужба та Антикорупційне генеральне управління Румунії налагоджують співпрацю у сфері запобігання корупційним злочинам
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 04 грудня 2018 року о 16:12

  Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал перебуває з робочою поїздкою в Румунії, де провів зустріч з Генеральним директором Антикорупційного генерального управління МВС Румунії Олександром Каталіном Іонітом.

  Сторони обговорили та окреслили кроки співробітництва у сфері запобігання корупції та домовилися протидіяти корупційним злочинам і правопорушенням.

  «На сьогодні у нашому відомстві витримується принципова позиція в боротьбі з корупцією серед персоналу, що була і залишається пріоритетною. Департамент внутрішньої та власної безпеки займає головне місце у сфері запобігання та протидії корупції», - наголосив Петро Цигикал.

  Він додав, що з 2006 року в рамках співробітництва з Департаментом юстиції США за Пороговою програмою Корпорації «Виклики тисячоліття» ми розпочали реформування наших підрозділів внутрішньої та власної безпеки. На сьогодні процес реформування продовжується в рамках проекту «Нове обличчя кордону» за підтримки Державного департаменту США.

  Крім того, Голова Держприкордонслужби зазначив, що підрозділи внутрішньої та власної безпеки, спільно з національними агентствами та спецпідрозділами, протистоять організованій злочинності.

  «У цьому році лише на кордоні з Румунією та Угорщиною затримано 11 організаторів протиправних угруповань, які причетні до організації незаконного переміщення тютюнових виробів через державний кордон. Порушено 42 кримінальні провадження стосовно 10 військовослужбовців за фактами одержання неправомірної вигоди та стосовно 40 цивільних осіб, які намагались дати хабар персоналу», - зазначив він.

  У ході зустрічі сторони підписали Протокол між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Антикорупційним генеральним управлінням МВС Румунії про співробітництво у сфері запобігання та протидії корупції.

  Зокрема, досягнуто домовленостей про обмін інформацією та реалізацію проектів, що становлять спільний інтерес, обмін досвідом щодо запобігання та протидії корупції відповідно до національного законодавства держав-сторін та взаємну допомогу під час проведення розслідувань щодо корупційних дій та інших службових правопорушень.

  З метою реалізації співробітництва співробітники внутрішньої та власної безпеки Державної прикордонної служби України разом зі своїми румунськими колегами матимуть можливість обмінюватися передовими практиками, планувати та реалізовувати спільні заходи, впроваджувати превентивні заходи, а також проводити зустрічі експертів і організовувати необхідні семінари та тренінги.