• In English
 • Вадим Черниш зустрівся з Міністром Оборони Чорногорії Предрагом Бошковичем

  Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в рамках робочого візиту до Республіки Чорногорія зустрівся з Міністром Оборони Чорногорії Предрагом Бошковичем. В рамках зустрічі Вадим Черниш коротко розповів про діяльність Міністерства, про моніторинг ситуації на тимчасово окупованих територіях, підтримку зв’язків з громадянами, які були вимушені залишитися в окупованій частині Донбасу та Криму, а також про те, як Російська Федерація впливає на різні процеси всередині держави з метою дестабілізації українського суспільства.

  «Сьогодні Україна зазнає значних впливів з боку Російської Федерації, і мова йде не тільки про збройну агресію на сході України. Це безліч подій, які відбуваються паралельно: маніпуляція історичними фактами, релігійні провокації, використання мови, вербування наших громадян і звичайно – протистояння у кіберпросторі. Однак ми відслідковуємо такі речі, для того, аби спрогнозувати подальші дії Росії і протидіяти таким впливам», - зазначив  Вадим Черниш.

  Зі свого боку Міністр Предраг Бошкович висловив задоволення динамікою політичного діалогу між Чорногорією та Україною, що є найкращим підтвердженням відмінних відносин між двома країнами, а також підкреслив, що Чорногорія рішуче підтримує дипломатичні зусилля щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України.

  В ході зустрічі сторони дійшли згоди, що співпраця та обмін досвідом у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції є значними для обох країн.

  Окрім цього, Вадим Черниш разом з членами делегації відвідав Атлантичну раду Чорногорії. В рамках зустрічі сторони обговорили питання кібербезпеки та підвищеного рівня дезінформації у засобах масової інформації як головного інструменту дестабілізації роботи органів державної влади, що разом з фальшивими новинними тенденціями, призводять до несприятливих подій у суспільстві.

  Сторони погодились про необхідність підвищення рівня знань щодо існування загроз у кіберпросторі з метою зменшення негативних наслідків зовнішнього та внутрішнього впливу з боку Російської Федерації.

  Також Вадим Черниш зустрівся з Міністром закордонних справ Чорногорії Срджано Дармановичем, який підтримав прагнення України до вступу в Європейський Союз та НАТО. Також сторони обговорили соціально-економічну ситуацію на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

  «Впродовж тривалого часу наші держави підтримують одне одного. На підтримку України Чорногорія ввела економічні санкції проти Росії у відповідь на анексію Криму та розпалювання конфлікту на Донбасі. Чорногорія не тільки наш партнер, це – наш голос підтримки у НАТО», – наголосив Вадим Черниш.

  В рамках візиту також пройшли зустрічі з  головою парламентської групи дружби «Чорногорія – Україна», віце-спікером парламенту Г. Німанбегу  та головою комітету у закордонних справах парламенту Чорногорії А. Ніколичем, на яких були обговорені питання вступу Чорногорії до НАТО та курсу України на євроатлантичну інтеграцію, а також необхідність законодавчих змін, що є невід'ємною частиною процесу вступу в ЄС і  НАТО.