• In English
 • МОЗ: Медзаклади “первинки” у регіонах опановують навики з фінансового управління
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 25 січня 2019 року о 18:58

  Нові умови, коли гроші у медзаклади “йдуть за пацієнтом”, вимагають від керівників цих закладів навиків фінансового планування та управління. Лише за таких умов медзаклад буде успішним і зможе забезпечити своїм медпрацівникам вищі зарплати, а пацієнтам - кращий сервіс. Як опанувати ці навики фахівцям медзакладів, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, - вчимо на тренінгах. Новий цикл навчання розпочали у січні.

  Цього тижня за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я, спільно з проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та проектом Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» провели ще один тренінг «Фінансового-економічні та юридичні засади господарювання надавача первинної медичної допомоги». Це перший тренінг цього року. У другому півріччі минулого року провели ще 5 - для управлінців з різних регіонів України.

  Цього разу навчання пройшли керівники, економісти, фінансисти, головні бухгалтери медзакладів ”первинки” та представники власника закладу - місцевої влади з Вінницької, Житомирської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської областей та з Києва. Разом з тренерами розглядали різні аспекти й інструменти для розробки фінансового плану, проведення економічного аналізу та фінансового планування, ведення бухгалтерського обліку та звітності.

  «Фінансове планування та економічний аналіз на рівні закладу первинної медичної допомоги стають надзвичайно актуальними в нових умовах фінансування сфери охорони здоров’я. Знання, отримані під час тренінгу, дозволять підвищити ефективність роботи закладу та рівень задоволеності пацієнтів», - наголошує Максим Дуда, старший радник з питань фінансування системи охорони здоров’я Проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я”.

  Значно полегшити роботу закладів первинної допомоги має оновлений електронний інструмент з фінансового планування доходів та видатків, розроблений експертами Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

  «На сьогодні це єдиний електронний інструмент з фінансового планування для надавачів первинної медичної допомоги, який дозволяє обрахувати доходи і видатки надавача на плановий період на квартальній основі, враховує результати планування закупівель по Табелю матеріально-технічного оснащення, включає показники фінансової стійкості надавача та генерує проект фінансового плану. Проведення фінансового планування на регулярній основі дозволить ефективніше використовувати ресурси закладу та грамотно працювати в нових умовах фінансування», - говорить Наталія Коваленко, радник з питань фінансування системи охорони здоров’я Проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я”.

  Учасники зазначають, що тренінги допомагають покращити та систематизувати знання для ефективного управління закладом.

  «Окрема перевага такого формату проведення тренінгу – участь командою, що дає можливість краще зрозуміти потреби, проблемні питання та шляхи їх спільного вирішення. Безцінною під час таких тренінгів є можливість обміну досвідом, запозичити успішні практики та допомогти колегам новими ідеями», - говорить Наталія Ружніцька, заступник головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Чортківської районної ради (Тернопільська область).