• In English
 • Вадим Черниш: Підстанція «Кремінська» має стратегічне значення для надійного електропостачання Луганщини

  У 2014 році з початком збройної агресії Російської Федерації на сході України Луганська область опинилася на межі енергетичної кризи. Єдиним джерелом генерації електроенергії залишалася  Луганська теплоелектростанція, яка розташована практично на лінії розмежування. В таких умовах стабільне функціонування Луганської ТЕС перебуває під постійною загрозою, а за відсутності резервного джерела енергогенерації – належне енергозабезпечення області під високим ризиком. Ситуацію ускладнює й те, що Луганщина стала «енергетичним островом» і фактично не була з'єднана з Об'єднаною енергетичною системою України.

  Щоб змінити ситуацію і забезпечити на Луганщині стабільну енергогенерацію та постачання електричної енергії, за ініціативою Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та ДП «НЕК «Укренерго» на державному рівні було прийнято рішення будувати нову підстанцію – «Кремінську», з будівництвом нової високовольтної лінії електропередач довжиною 26 кілометрів.

  Сьогодні Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, оглянув хід будівництва підстанції та поспілкувався з інженерами та підрядниками щодо проведення монтажних та пусконалагоджувальних робіт.

   Зараз  будівництво підстанції «Кремінська» у самому розпалі:

  - виконано поставку електротехнічного та допоміжного обладнання на 99%;

  - змонтовано близько 100 опор;

  - на 99% виконано роботи по облаштуванню резервуару протипожежного запасу води, насосної станції пожежогасіння;

  - повністю закінчено облаштування артезіанських свердловин, фундаментів автотрансформатора;

  - на двох підстанціях – «Ювілейна» та «Донбасько-Донська», з якими буде поєднуватися підстанція «Кремінська», – монтуються опори, проводи та лінійна арматура.

  Фінансування будівництва нової підстанції та ліній електропередач здійснюється з державного бюджету.

  «Міністерство завжди піднімало питання забезпечення енергонезалежності та резервного енергопостачання Луганщини. У 2016 році наше Міністерство разом з обласною владою та НЕК  «Укренерго» вийшли з пропозицією будівництва нової електричної підстанції біля м. Кремінна, яка була підтримана Урядом України. Фінансування будівництва здійснюється з державного бюджету. Стратегічну значущість нової підстанції та лінії електропередач важко переоцінити – це включення області до Об'єднаної енергосистеми України, надійне енергопостачання об'єктів соціальної сфери та промисловості", – зазначив Вадим Черниш.