• In English
 • В Україні за новими ДБН почали проектувати перші перехоплюючі велопарковки

  “Нові ДБН вже починають діяти! Незабаром в Києві мають з’явитися перехоплюючі велопарковки біля метро. Їх планують встановити біля шести станцій синьої гілки. Нові містобудівні ДБН, в яких прописана оновлена норма щодо проектування таких велостоянок біля метро, автовокзалів та інших транспортно-пересадочних вузлів, вступили в дію 1 вересня - і їх норми вже успішно використовують у столиці! Радий, що вже з’являються перші приклади цих змін, а велосипед як вид транспорту стає все популярнішим“, - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  Вищезазначена норма міститься у нових державних будівельних нормах щодо планування і забудови територій (ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій”). Згідно з нею перехоплюючі велостоянки можна проектувати біля станцій метрополітену, у межах територій автовокзалів та транспортно-пересадочних вузлів (ТПВ).

  Кількість місць на перехоплюючих велостоянках біля метро визначається за наступним розрахунком: 0,1% від користувачів станції, але не менше ніж 10 паркомісць, у межах автовокзалів - 1% від користувачів вокзалу + 2% від отриманого числа, у межах ТПВ - 1% його добового пасажиропотоку. Відстань від перехоплюючої велостоянки до входу на станцію або автовокзалу не повинна перевищувати 30 м.

  Лев Парцхаладзе підкреслив зручність в організації таких парковок для людей. “Зазвичай у Європі на таких парковках можна залишити свій велосипед перед тим, як зайти у метро, або навіть взяти його напрокат і потім залишити біля іншої зручної станції. Це справді класно, адже, по-перше, заощаджується час та кошти на проїзд, по-друге, така поїздка легко замінить пробіжку або зал, по-третє, це сприяє зменшенню заторів та автомобілів на дорогах”, - зазначив заступник Міністра.

  ДБН «Планування і забудова територій» були розроблені ДП “ДІПРОМІСТО” на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.

  Нагадаємо, 1 вересня 2018 року в дію також вступили оновлені норми щодо вулиць і доріг в населених пунктах, які ввели обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту українських доріг.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.