Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко взяв участь у роботі круглого столу «Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення», який відбувся з нагоди Дня журналіста в Укрінформі.
«Станом на 1 червня 2019 року реформовано, враховуючи випадки зміни назви, 594 видання друкованих ЗМІ та редакцій, а саме 557 комунальних, що становить близько 92% від загальної кількості комунальних видань, 37 державних, що складає близько 46% від загальної кількості. Ця статистика ще має певний рух», - сказав Олег Наливайко.
Він наголосив, що говорити про провал реформи немає підстав. «Ті ЗМІ, які залишилися нереформованими, також не стояли на місці - хтось перейшов у «цифру», хтось трансформувався в інтернет-видання», - зазначив Олег Наливайко.
Також є такі випадки, коли місцева влада не дала виданням реформуватися. “І тоді з’явилися видання із подібними назвами, бо протягом року, як ви знаєте, не можна назву брати ту, що була. Наприклад, у Рівненській області газету "Гомін" не вдалося реформувати, і зареєстрували газету "Гомін і К", у Київській області газету "Вперед" не реформували і з’явилася газета "Вперед +", - розповів голова Держкомтелерадіо.
За прогнозами, залишиться близько 5% нереформованих ЗМІ. І такий результат, вважає голова Держкомтелерадіо, є непоганим, адже коли розмови про цю реформу тільки починалися, то йшлося про половину видань.