• In English
 • Політична турбулентність та популізм не стануть на заваді політиці рівності чоловіків та жінок в Україні, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 06 червня 2019 року о 21:21

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе провела третю щорічну координаційну нараду з питань гендерної політики.

  Засідання відбулося у розширеному форматі – за участі представників країн-донорів, українських парламентарів з міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» та заступників міністрів.

  «Наша зустріч дає можливість підсумувати велику роботу, виконану протягом останніх років, та визначити основні напрямки подальшої роботи у сфері забезпечення рівності чоловіків та жінок. І тут дуже важливою для України є підтримка та участь у цих процесах міжнародних партнерів. Переконана, політична турбулентність та нав'язливий популізм не стануть на заваді нашим планам щодо реалізації політики гендерної рівності», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Віце-прем’єр-міністр поінформувала учасників зустрічі про основні досягнення у цій сфері та окреслила виклики, з якими доводиться зіштовхуватись.

  Вона нагадала, що упродовж короткого часу вдалося ухвалити низку системних документів. Відтак затверджено Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей до 2021 року (ухвалена Урядом у квітні 2018 р.), оновлено Національний план дій з виконання Резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», розроблено Національний план дій до 2021 року з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW, ухвалено Урядом 5 вересня 2018 р.). У секторі безпеки та оборони започатковано інститут «гендерних» радників та впроваджено новітню методологію з гендерної освіти у вузах силового сектору, зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Також вона додала, що досягнення рівності є фактором зростання ВВП. Враховуючи це, Україна приєдналася до Декларації про торгівлю та економічні можливості жінок в рамках 11-ї Міністерської конференції Світової організації торгівлі у Буенос-Айресі.

  «Наразі понад 450 раніше не доступних професій відкриті для жінок. За даними Державної служби статистики, у 2018 році рівень офіційної зайнятості жінок зріс із 51,4% до 52,5%», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Окремо Віце-прем'єр-міністр розповіла про досягнення у протидії та запобіганні домашньому насильству. В Україні надають допомогу жертвам насильства в сім'ї 34 центри та притулки. Міністерство соціальної політики у партнерстві з громадськістю та міжнародними організаціями створило 49 мобільних груп соціальної та психологічної допомоги в 12 областях. Надано допомогу у понад 53,5 тисячі випадків домашнього та гендерно зумовленого насильства.

  Однак, попри значні досягнення, є також і виклики, такі як нерозуміння теми гендерної рівності та відверта антигендерна пропаганда, зауважила представниця українського Уряду.

  «Антигендерна кампанія в Україні є постійним процесом, який відбувається на національному та регіональному рівнях. Маніпуляція гендерними термінами та цінностями є частиною гібридної війни Росії, а також внутрішньо посилюється силами, які під гаслами «традиційних цінностей» заробляють собі політичні дивіденди. Тому, враховуючи це, маємо працювати далі, не втрачаючи темпу», - підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  Також на засіданні виступила народний депутат України, член міжфракційного об`єднання «Рівні можливості» у Верховній Раді Марія Іонова.

  «За відносно короткий період часу депутатам та урядовцям вдалося зробити надзвичайно багато, аби гендерна рівність не сприймалася вороже в українському суспільстві, а працювала на благо наших громадян. Значному прогресу сприяла консолідована підтримка міжнародних партнерів. Вірю, питання гендерної рівності, попри зміну політичних гравців, й надалі залишатимуться в пріоритеті для Уряду та Парламенту», - підкреслила Марія Іонова.

  Своєю чергою представники закордонних дипломатичних відомств та міжнародних організацій підтвердили підтримку основних напрямків реалізації гендерної політики України.


  Політична турбулентність та популізм не стануть на заваді політиці рівності чоловіків та жінок в Україні, - Іванна Климпуш-Цинцадзе Політична турбулентність та популізм не стануть на заваді політиці рівності чоловіків та жінок в Україні, - Іванна Климпуш-Цинцадзе