• In English
 • В Україні створили Національне інформаційне бюро відповідно до міжнародного гуманітарного права

  Рішення про створення Національного інформаційного бюро (НІБ) ухвалене 17 березня 2022 року під час засідання Уряду України й затверджене відповідним розпорядженням. Про це розповіла Віце-прем’єр-міністр - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

  За її словами, НІБ діятиме відповідно до міжнародно-гуманітарного права, зокрема ст. 122 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими (ІІІ) та ст. 136 Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни (IV).

  «Враховуючи, що Україна є однією зі сторін у цій війні, наша держава в контексті міжнародного права зобов’язана саме так поводитись. Адже Україна є цивілізованою країною й дотримується міжнародних норм. Національне інформаційне бюро перебуватиме у сфері управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України», - зазначила Ірина Верещук.

  Ключовою метою діяльності цього органу є збір – усіма можливими способами – та узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих окупантами, у тому числі – і з-поміж мирного населення.

  Ірина Верещук до речі наголосила, що – відповідно до офіційних даних Генерального штабу Збройних Сил України — втрати особового складу ворога вже перевищують 14 000 військовослужбовців. Наші захисники щоденно беруть у полон тих, хто незаконно вдерся на нашу територію з 24 лютого поточного року і донині.

  «Списки як загиблих, так і військовополонених рф теж складатиме українська сторона. Їхні родини мають знати, куди російська влада відправила їх дітей, чоловіків та братів. Надалі в Україні буде створено «кейс обміну», або обмінний фонд. За допомогою структур МКЧХ, який виступає нейтральним посередником, ми надаватимемо інформацію супротивній стороні», - додала вона.

  Така діяльність дозволить Україні вкотре довести злочини росії та в перспективі – активізувати процес обміну як полоненими, так і тілами загиблих.

  Вже запрацювала «гаряча лінія» Національного інформаційного бюро - 1648 та (044) 287-81-65 (дзвінки із закордону) для первинного збору інформації і комунікації із постраждалими. Лінія також функціонуватиме у месенджерах.

  Крім того з 00:00 годин 18 березня запрацював офіційний сайт НІБ.

  Наразі оперативно вживаються усі інші необхідні процедури, що дозволять розпочати виконання НІБ означених повноважень.