• In English
 • В Україні розпочато практичну імплементацію європейських умов розміщення на ринку будівельної продукції
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 28 квітня 2021 року о 18:42


  28 квітня Уряд прийняв розроблену Мінрегіоном постанову, якою затверджується Перелік категорій будівельної продукції.

  Це перший акт Кабінету Міністрів України, направлений на практичну реалізацію положень Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту (ЄС) №305/2011 Європейського Парламенту і Ради та встановлює гармонізовані з європейськими умови розміщення будівельної продукції на національному ринку.

  «Зроблено перший крок у напрямку практичної імплементації європейських умов розміщення на ринку будівельної продукції України, яким створено умови для впровадження на ринку нової, інноваційної будівельної продукції, а також забезпечено недопущення на український ринок неякісних, фальсифікованих будівельних матеріалів та виробів», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  Нагадаємо, відповідно до Закону, прийнятого Верховною Радою України у вересні 2020 року, від 1 січня 2023 року будівельна продукція може розміщуватись на ринку лише за умови проведення контролю виробництва на підприємстві, складання декларації та нанесення відповідного маркування. Цим виробник або імпортер/розповсюджувач продукції бере на себе відповідальність щодо її якості та безпечності для споживачів.

  Методи та критерії оцінки показників якості будівельної продукції, а також необхідні відомості технічного характеру щодо контролю виробництва на підприємстві визначаються у регламентних технічних специфікаціях, зокрема національних стандартах, що є ідентичними відповідним гармонізованим європейським стандартам.

  Разом із тим для будівельної продукції, зокрема, нової, інноваційної, для якої відсутні відповідні стандарти, Законом передбачено процедуру оцінки технічної прийнятності продукції.

  Така оцінка буде здійснюватися органами з визначення технічної прийнятності, що отримали в установленому законодавством порядку свідоцтво про призначення щодо однієї або декількох Категорій будівельної продукції на підставі європейських або національних документів України з визначення прийнятності.

  У подальшому, відповідно до затвердженого Урядом переліку Категорій будівельної продукції, Мінрегіоном буде сформовано відповідні переліки регламентних технічних специфікацій – національних стандартів, що є ідентичними відповідним гармонізованим європейським стандартам, а також європейських та національних документів України з визначення прийнятності.