• In English
 • Заохочення обдарованих учнів: Уряд підтримав проект змін до Указу Президента про Фонд з підтримки освіти, науки та спорту
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 28 квітня 2021 року о 18:37

  Сьогодні, 28 квітня 2021 року, Уряд підтримав проект Указу Президента України щодо унормування можливості надання підтримки Фондом Президента України у сфері освіти, науки та спорту обдарованим учням.

  «Сьогодні ми прагнемо надавати якісні сучасні знання, які будуть конкурентоспроможними на ринку праці. Матеріальна підтримка та суспільне визнання – найважливіше на шляху до оновлення підходів навчання, викладання та наукової діяльності. Завдяки підтримці Президента та Уряду ми відкриваємо нові можливості для навчання інтелектуально обдарованої, талановитої та креативної молоді, що, у свою чергу, надасть системі освіти і науки України отримати підготовленого фахівця», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  Проектом документа передбачено забезпечувати щорічне фінансування видатків Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту для реалізації проектів інноваційних освітніх технологій та цифрової трансформації у сфері освіти, науки та спорту. А також фінансування:

  • стипендій Президента України учасникам зовнішнього незалежного оцінювання, які отримали найвищі результати;
  • премій Президента України для переможців всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів;
  • премій Президента України для переможців міжнародних учнівських олімпіад з навчальних предметів,
  • грантів Президента України на навчання за кордоном.

  Проект акта розроблено на виконання Указу Президента України від 28 січня 2021 року №27/2021 «Про стипендії, премії та гранти Президента України у сфері освіти».

  Нагадаємо, 14 квітня 2021 року Уряд ухвалив постанову про призначення і виплати стипендій та премій Президента України для учнів, які мають високі результати здобуття повної загальної середньої освіти.