• In English
 • В Україні при проектуванні вуличного освітлення має обов’язково враховуватися висота зелених насаджень

  У нових ДБН «Природне і штучне освітлення» міститься нова норма щодо обов’язкового врахування росту зелених насаджень при проектуванні вуличного освітлення у населених пунктах України.

  Норми цих ДБН вже діють з 1 березня цього року.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  «Думаю ви помічали в країнах Європи, наскільки акуратно і сучасно там організовані вулиці, житлова та інша забудова. Охайні кущі і дерева, продумане вуличне освітлення. Ми в Україні зараз також впровадили сучасні вимоги до проектування вуличного освітлення», – сказав він.

  Вже з 1 березня діють нові ДБН «Природне і штучне освітлення», в яких міститься нова норма щодо забезпечення сучасного дизайну вулиць з урахуванням правильних архітектурних рішень елементів освітлення. А саме – обов’язкового врахування висоти зелених насаджень при влаштуванні вуличного освітлення для уникнення можливого екранування світлових потоків від світильників. Тобто, щоб світло не перекривалося та не викривлялося деревами чи іншими зеленими насадженнями. Для зберігання яскравості та якості світлових потоків гілки дерев мають підрізатися.

  Лев Парцхаладзе підкреслив, що це в жодному разі не означає, що при такому проектуванні мають прибирати існуючі зелені насадження, а навпаки – їх потрібно зберігати.

  «Якщо, наприклад, у Європі зводять нову будівлю чи облаштовують благоустрій, а на визначеній ділянці вже росте доросле дерево, то проектувальники краще змінять проект, але збережуть це дерево. Це правильний підхід до влаштування міського простору. І ми також маємо брати такий приклад», – додав Лев Парцхаладзе.

  ДБН «Природне і штучне освітлення» розроблені фахівцями ТОВ «КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ» на заміну ДБН від 2006 року.

  Норми цих ДБН поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.