• In English
 • В Україні буде реалізовано наймасштабніший проект з будівництва житла для військовослужбовців
  Міністерство оборони України, опубліковано 14 травня 2018 року о 14:35

  В рамках робочої поїздки заступник Міністра оборони України генерал-майор Олег Шевчук та радник Міністра оборони України Юрій Бірюков ознайомилися з ходом реалізації амбітного проекту оборонного відомства щодо будівництва житла для військовослужбовців військової служби за контрактом у військових гарнізонах Західного регіону.

  У місті Новоград-Волинський Житомирської області вони відвідали військові містечка, де розпочався перший етап будівельних робіт зі зведення житлових комплексів.

  Як розповів радник Міністра оборони України Юрій Бірюков, наприкінці цього року буде введено в експлуатацію 184 житлові об’єкти поліпшеного планування по всій країні.

  «Їхнє будівництво відбувається в межах комплексної програми з бюджетом у 2,6 мільярда гривень. В Новограді-Волинському буде побудовано 7 гуртожитків для військовослужбовців-контрактників, які проходять службу у військових частинах гарнізону. Згідно з умовами договору через 210 днів у нові помешкання вже мають заселитися новосели», – зазначив він.

  Під час спілкування із представниками будівельної фірми, яка виграла право на проведення будівельних робіт, заступник Міністра оборони України генерал-майор Олег Шевчук обговорив низку технічних питань, а також ознайомився з проблемами, які, за словами будівельників, можуть внести незначні корективи до графіка проведення робіт. Представник замовника також акцентував увагу присутніх на тому, що відповідно до Договору підряду будівельні роботи мають розпочинатися одразу за 20 днів після передачі будівельного майданчика та проектної документації.

  Варто зазначити, що під час роботи в Західному регіоні робоча група проінспектувала одразу декілька будівельних майданчиків. Зокрема, конструктивне спілкування з представниками будівельних організацій відбулося у Львівському та Бродівському гарнізонах.

  Під час перебування у 184-му Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного робоча група ознайомилася з реалізацією проекту поточного будівництва помешкань для особового складу, який представив начальник Академії генерал-лейтенант Павло Ткачук. В межах презентації увагу присутніх було звернуто на те, що поліпшення умов проживання рядового, сержантського, викладацького складу є пріоритетним завданням.

  Зустріч із представниками будівельної організації відбулася на будівельному майданчику, де згідно з графіком виконано земляні роботи, облаштовано фундамент, підготовлено все необхідне для заливання монолітного поясу, введення інженерних мереж, розведення мереж каналізації та водопостачання, облаштування підлоги по ґрунту до «кульової» позначки.

  За словами заступника Міністра оборони України генерал-майора Олега Шевчука, проект з будівництва службового житла для військовослужбовців за контрактом є наймасштабнішим в сучасній історії Збройних Сил України.

  «Таким чином ми покращимо умови проходження служби для діючих військових, а також створимо умови, що певним чином стимулюватимуть громадян України до вступу на військову службу за контрактом. Цього року ми розпочали процедури закупівель робіт для будівництва вищевказаної кількості гуртожитків на 125 ліжко-місць. На сьогоднішній день маємо певну кількість підписаних угод, відповідно до яких вже розпочато підготовку будівельних майданчиків», – розповів заступник Міністра оборони України.

  Також він наголосив на тому, що під час будівництва відповідальні посадові особи оборонного відомства здійснюватимуть технічний нагляд за будівництвом у порядку, встановленому законодавством.

  «Особисто планую зустрічі з будівельниками з метою вивчення та негайного реагування на проблемні питання. До прикладу, вчора на першому об’єкті в Новограді-Волинському було відзначено відставання від термінів обумовлених сторонами. Під час спілкування представники забудовника запевнили в тому, що надолужать згаяний час. Передумов до накладання штрафних санкцій поки що немає, але нагадав один з пунктів угоди про наслідки невиконання взятих на себе будівельниками зобов’язань», – розповів генерал-майор Олег Шевчук.

  «Також наші представники щоденно проводитимуть моніторинг ситуації, відповідним чином фіксуватимуть хід виконання робіт. Це дозволить тримати ситуацію на будівельних майданчиках під контролем», – підкреслив він.

  Варто зазначити, що, реалізуючи проект з будівництва службового житла, оборонне відомство вперше запровадило практику суворого дотримання термінів виконання етапів будівництва та відповідальність за їхній зрив.

  «Ми не хочемо мати справу з довгобудами. Є календарний рік, впродовж якого можна виконати усі технічні роботи. Саме тому в договорі-підряді ми обумовили низку пунктів, невиконання яких може призвести до накладення штрафних санкцій. А саме – затримка будівництва, порушення строків завершення виконання робіт будь-якого етапу терміном більш ніж 20 календарних днів, порушення будівельних норм і правил, стандартів, вимог проектно-кошторисної документації під час будівництва тощо», – наголосив генерал-майор Олег Шевчук.

  Інспекційна поїздка будівельними майданчиками заступника Міністра оборони України генерал-майора Олега Шевчука та радника Міністра оборони України Юрія Бірюкова завершилася у Житомирській області.