• In English
 • В Україні атестовано перших енергоаудиторів, які будуть здійснювати енергетичну сертифікацію будівель

  У співпраці з Держенергоефективності вже створено перші в Україні комісії для атестації енергоаудиторів, зокрема, у таких закладах вищої освіти:

  - Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА)

  - Запорізька державна інженерна академія.

  Днями у КНУБА відбулася перша атестація енергоаудиторів. За її результатами
  5 фахівців отримали право проводити енергетичну сертифікацію будівель та обстеження інженерних систем будівель. Базу атестованих енергоаудиторів опубліковано на сайті Агентства.  

  Сертифікати енергетичної ефективності будівель також буде оприлюднено на сайті Агентства.

  «Приємно відзначити високу активність університетів та академій щодо створення атестаційних комісій. Ми у свою чергу готові підтримувати їх у цьому напрямку», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Так, фактично за кілька місяців 22 заклади вищої освіти світи уклали з Агентством угоди щодо співпраці стосовно підготовки та атестації енергоаудиторів.  

  Агентством спільно з КНУБА вже розроблено зразки тестових та ситуаційних завдань для атестації енергоаудиторів, з якими можна ознайомитися на сайті Агентства.

  Із усіма підписантами проводяться консультації щодо підготовки навчальних програм.

  «Закликаю заклади вищої освіти впроваджувати навчальні програми для підготовки енергоаудиторів та створювати відповідні атестаційні комісії, щоб прискорити процес сертифікації енергетичної ефективності будівель», - повідомив Сергій Савчук.