• In English
 • В Україну з ЄС та Молдови транспортовано у 7 разів більше газу, ніж минулого року
  Міністерство енергетики України, опубліковано 16 жовтня 2023 року о 15:20

  З квітня по жовтень 2023 року Оператор ГТС транспортував в Україну понад 3 млрд кубів природного разу з ЄС та Молдови. Це у 7 разів більше за  обсяги транспортованого газу протягом аналогічного періоду минулого року (понад 414 млн кубометрів). 

  З обсягу транспортованого газу у вітчизняних ПСГ зберігається 2,4 млрд куб. м газу, який належить іноземним компаніям. 

  «Замовлення потужностей європейськими трейдерами є результатом проведеної роботи із сертифікації ПСГ за європейськими стандартами. Ця активність свідчить про повну інтегрованість української газової інфраструктури  в європейську. Це вагомий крок на шляху до створення в Україні енергетичного хабу та позбавлення Європи залежності від російського газу»,  – зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  За даними Оператора ГТС України, основним напрямком транспортування природного газу став словацький – звідти надійшло 45% обсягів газу. Також природний газ постачався з Угорщини, Польщі та Трансбалканського напрямку (з Румунії через Молдову). 

  Трансбалканський маршрут цього року використовувався вперше, здебільшого ним транспортувався газ на замовлення іноземних трейдерів для зберігання в Україні.

  «Нам, як українському Оператору ГТС, дуже важливо підтверджувати, що попри всі ризики ми — надійний партнер Європи. Ми багато зустрічались із європейськими колегами і замовниками, щоб зняти їхні побоювання. Обсяг у 3 млрд кубометрів газу, які надійшли в Україну з квітня, - це відповідь іноземних компаній на наші зусилля і знак довіри до України та української газової інфраструктури», — підкреслив генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа. 

  Нагадаємо, раніше за ініціативи Міненерго Оператор ГТС України та АТ «Укртрансгаз» провели стрес-тести роботи газової інфраструктури в умовах воєнних викликів. Моделювання роботи здійснювалося робочою групою у складі та за сприяння USAID Проект енергетичної безпеки, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Генерального директорату «Joint Research Centre» Європейської комісії,  Simone Research Group. За оцінкою експертної групи, змодельовані стрес-сценарії підтвердили високу надійність української газової інфраструктури для зберігання та транспортування газу іноземних замовників послуг навіть в умовах воєнних викликів.