• In English
 • Допомога інститутам громадянського суспільства у визначенні кінцевого бенефіціарного власника та складанні фінансової звітності
  опубліковано 16 жовтня 2023 року о 15:01

  Підвищення обізнаності інститутів громадянського суспільства з питань визначення кінцевого бенефіціарного власника та складання фінансової звітності є важливими завданнями плану заходів з реалізації до 2024 року Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів від 14.02.2023 р. № 160.

  Методологія визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника, затверджена постановою Кабінету Міністрів і Національного банку від 19.09.2023 р. № 1011, покликана допомогти інститутам громадянського суспільства краще зрозуміти особливості відповідного процесу.

  Проект Методології розроблявся Мінфіном за участю представників інститутів громадянського суспільства (зокрема, громадських організацій “УНЦПД”, “ЦЕДЕМ”, “Трансперенсі Інтернешнл Україна, “Центр протидії корупції”, “ІСАР “Єднання”), фахівців у галузі цивільного, господарського та корпоративного права, які увійшли до складу відповідної робочої групи.

  Залучені міжнародні експерти надали консультації з питань, що виникають під час визначення кінцевих бенефіціарних власників юридичними особами неприбуткового сектору, а також стосовно відповідності проекту Методології міжнародним стандартам, зокрема стандартам Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (FATF) і стандартам, рівнозначним тим, що прийняв ЄС, а також вимогам двадцять четвертої Рекомендації FATF та Директиви Європейського Парламенту та Ради (ЄС) 2015/849 від 20.05.2015 року.

  Крім того, Мінфін підготував роз’яснення стосовно складання фінансової звітності інститутами громадянського суспільства, зокрема, в частині законодавчих вимог щодо такої діяльності та їх застосування.

  Зазначені документи розміщені на офіційному веб-сайті Мінфіну: у рубриці “Фінансовий моніторинг” (http://surl.li/mamdi) та “Бухгалтерський облік та аудиторська діяльність” (http://surl.li/mamdr).