• In English
 • В Україні заснували премію у сфері фотомистецтва імені Миколи Анацького

  Сьогодні, 9 лютого, Уряд ухвалив, розроблене Міністерством культури та інформаційної політики, рішення про заснування премії у сфері фотомистецтва імені Миколи Анацького. Відповідні зміни були внесені до постанови від 23.11.2016 N 841 «Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва».  

  Нагорода має привернути увагу суспільства до важливості мистецтва фотографії, особливо у воєнний час.

  «Сьогодні саме фотомитці миттєво фіксують ключові моменти нашої історії. Фотографи, як і воєнні журналісти, наражають себе на небезпеку. Багато з них вже ніколи не повернуться додому. Але їх фотознімки продовжують доносити правду про війну в Україні всьому світу», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

  Під час роботи у комунікаційній команді МВС Микола Анацький фіксував події російсько-української війни, зокрема фотографував повернення військових «Азову», яких доправили до Туреччини. Микола трагічно загинув внаслідок падіння гвинтокрила у Броварах разом з керівництвом МВС та цивільними.

  Премією відзначатимуть фотохудожників та фотожурналістів за визначні твори, що відзначаються високим професіоналізмом. Враховуватимуть також актуальність тематики, фіксацію історичних моментів й внесок у розвиток та популяризацію українського мистецтва фотографії. Розмір премії – 20 тисяч гривень.