• In English
 • В Україні запрацював 12-й Центр допомоги врятованим, у місті Суми
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 18 квітня 2024 року о 12:00

  У Сумах запрацював Центр допомоги врятованим, де усі, хто постраждав від війни, зокрема, сексуального насильства, зумовленого війною, можуть отримати безоплатну та конфіденційну соціально-психологічну, юридичну та інформаційну підтримку. Суми стали дванадцятим містом в Україні, де запрацював такий Центр.

  «росіяни продовжують нещадно обстрілювати наші міста, знищувати життя українських громадян. Сумщина, яка зазнала значних руйнувань ще на початку повномасштабної війни, продовжує страждати від атак ворога. Важливо, аби ті, хто пережили/переживають жахи війни, відчували, що про них піклуються, могли отримати кваліфіковану комплексну допомогу. Тому відкриття 12-го Центру допомоги, у Сумах, поблизу місць активних бойових дій є життєво необхідним», – прокоментувала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

  У Центрі допомоги врятованим у Сумах працюватимуть соціальний фахівець, психолог та юрист. Мешканці міста та області, люди, які виїхали із зони бойових дій і внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до Центру, щоб отримати інформацію щодо медичних послуг, гуманітарної допомоги, поселення та соціальних виплат. До Центру можна звертатися за комплексною та компетентною психологічною підтримкою. У складних випадках, зокрема сексуального насильства, повʼязаного з війною, фахівчині/-ці Центру довгостроково допомагатимуть постраждалим подолати посттравматичний синдром та повернутись до нормального життя.

  «Щодня сотні тисяч українців страждають від безжальної війни. Наша місія – підтримувати їх, надавати комплексну соціальну та психологічну допомогу, а також допомогти пережити травматичний досвід війни. Ми раді оголосити про розширення нашої мережі підтримки новим Центром допомоги врятованим у Сумах, який приєднався до нашої мережі стаціонарних та мобільних центрів по всій Україні. У новому Центрі працюватимуть віддані своїй справі висококваліфіковані фахівці та фахівчині, які надаватимуть ефективну та всебічну підтримку, зокрема тим, хто постраждав від сексуального насильства, зумовленого війною. Ми щиро вдячні Уряду України та нашим міжнародним партнерам за можливість надавати допомогу ще більшій кількості українців та українок», – зазначив Представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Массімо Діана.

  Створення таких центрів у 2022 році ініціювала Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Станом на сьогодні Центри допомоги врятованим вже працюють у Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Львові, Чернівцях, Мукачеві, Кропивницькому, Одесі, Полтаві, Харкові, та Херсоні. Минулого тижня роботу розпочали також три мобільні Центри допомоги врятованим, які допомагатимуть мешканцям деокупованих регіонів України у Київській, Сумській, Чернігівській, Харківській та Херсонській областях.

  За час роботи фахівці та фахівчині Центрів надали допомогу понад 35 тисячам громадян.

  Звернутися до Центрів допомоги врятованим може кожен, хто потребує фахової допомоги та консультацій.

  Адреса і контакти Центру у Сумах: м. Суми, вул. Воскресенська, 13а. Час роботи: ПН-ПТ 9:00 - 16:00. Гаряча лінія: +38 050 851 79 35.

  Контакти інших центрів допомоги можна знайти на Платформі допомоги врятованим.

  Центр допомоги врятованим у м. Суми створений за ініціативи Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом Народонаселення ООН в Україні, за фінансової підтримки урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції та у співпраці з виконавчим партнером БО «БФ «Посмішка ЮА».