• In English
 • Ольга Зикова взяла участь у засіданні Ради партнерів URTF Світового банку
  Міністерство фінансів України, опубліковано 18 квітня 2024 року о 12:03

  16 квітня в рамках Весняних зборів МВФ та Світового банку у Вашингтоні, США, відбулося засідання Ради партнерів Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF) за організації України та Світового банку.

  Співголовами заходу виступили заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова, Регіональний Директор Світового банку у справах Східної Європи Аруп Банерджі та Голова Представництва Світового банку в Україні Геворг Саркісян.

  У засіданні взяли участь донори Фонду: представники США, Японії, Канади, Норвегії, Нідерландів, Литви, Латвії, Австрії, Бельгії, Республіки Корея, Ісландії, Індонезії, Ірландії, Швеції та Швейцарії.

  “Від початку повномасштабного вторгнення росії створений Світовим банком цільовий фонд URTF став основою для консолідації грантової допомоги міжнародних партнерів, спрямованої на подолання наслідків війни. Відновлення пошкодженої та зруйнованої інфраструктури, зокрема у житлово-комунальному та енергетичному секторах, у сферах освіти та охорони здоров'я, а також підтримка аграрного сектору, - усі ці напрямки донорської фінансової допомоги вкрай важливі для України і великою мірою забезпечуються саме завдяки підтримці партнерів з розвитку через такий механізм Світового банку, як Фонд URTF”, - зазначила Ольга Зикова.

  Світовий банк через фонд URTF залучив для підтримки України фінансові ресурси донорів на загальну суму близько 1,8 млрд доларів США, з яких Україна уже отримала 1,1 млрд доларів США грантових коштів на підтримку критично важливих заходів у сфері охорони здоров’я, відновлення житла та транспортної інфраструктури, для підтримки агровиробників, а також на підвищення адміністративної спроможності Уряду.

  За рахунок коштів URTF запроваджено спільну зі Світовим банком програму I_CAN - “Міжінституційний розвиток потенціалу”, яка спрямована на удосконалення системи проектного менеджменту та управління публічними інвестиціями в Україні шляхом підвищення інституційної спроможності у галузі адміністрування проектів, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями.

  Крім того, з урахуванням плану URTF на 2024-2025 роки. здійснюється підготовка нових проектів, спрямованих на здійснення реформ в освітній, фінансовій, транспортній сферах, а також у сфері підтримки бізнесу (МСП), з використанням інструменту PforR (Programme-for-Results Financing). Проекти підтримають виконання заходів, визначених ключовими стратегічними документами Уряду, у тому числі реформування місцевого самоврядування, державного управління, системи управління публічними інвестиціями, покращення якості викладання та навчання в закладах освіти, а також реформування безпеки дорожнього руху та покращення дорожньої інфраструктури.

  Заступник Міністра фінансів наголосила, що цільова підтримка України з боку Світового банку є вирішальною для забезпечення ключових соціальних та гуманітарних видатків держбюджету, належного виконання Урядом державних функцій, планування та реалізації заходів з відновлення та реконструкції.

  «Зважаючи на систематичні руйнування ворогом нашої критичної та соціальної інфраструктури, першочерговими напрямами для реконструкції та відновлення є об’єкти енергетичної інфраструктури та водопостачання, пошкоджене житло, заклади охорони здоров’я та освіти, а також будівництво/ремонт бомбосховищ і шкільних укриттів», - додала заступник Міністра.