• In English
 • В Україні відбулася Міжнародна конференція #DoAgro22 – щорічний діалог агробізнесу та представників влади

  В Києві відбулася конференція «Ведення агробізнесу в Україні» (#DoAgro22) – щорічний діалог агробізнесу та представників влади, де обговорюється макроекономічний огляд, зернова логістика, альтернативна енергетика в агросфері, перспективи для агробізнесу за умови членства України в ЄС. 

  Розпочав конференцію перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Він наголосив, що 2022 рік був сповнений форс-мажорів для аграріїв, але всупереч усім перешкодам вони шукали нові можливості, щоб зберегти свою діяльність та розвиватися.

  «Завдяки оперативним реакціям міжнародних партнерів, представників влади та усіх учасників ринку нам вдалось пройти 2022 рік. Однак, потрібно розуміти, що 2023 рік також буде сповнений викликів – це і енергетична криза, і складнощі логістики, і питання фінансування. Держава продовжує шукати можливості. Проте внутрішні джерела дуже обмежені, тому необхідна підтримка ззовні. За умови наявності доступного фінансування, аграріям вдасться пройти й наступний 2023 сезон», – акцентував Тарас Висоцький.

  Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич був серед спікерів панелі, яка стосувалася перспектив для агробізнесу за умови членства України в ЄС.

  Він зазначив, що скасування торговельних обмежень для України з боку ЄС, з одного боку, створило справді унікальні сприятливі умови для українських агровиробників, із другого – ці можливості прийшли в дуже складний час, коли скорочується агровиробництво, аграрії несуть збитки і в них не вистачає фінансування. Усе це не дозволило скористатися лібералізацією торгівлі на 100%.

  «Шлях до ЄС тільки починається – і на ньому ми отримаємо ще більше додаткових вимог, ніж зараз, але поступово та покроково наш сільськогосподарський сектор інтегрується в ЄС», – зауважив Маркіян Дмитрасевич, підкресливши, що на урядовому та законодавчому полі на сьогодні розробляється величезна кількість нормативно-правових актів та законодавчих документів, а аграрії зі свого боку повинні мати розуміння, які стандарти їм необхідно покращувати.