• In English
 • Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства: підсумки роботи та перспективи на наступний рік

  Відновлення та розвиток українського органічного виробництва, підтримка підприємців в умовах російської агресії, експорт, удосконалення законодавства та приведення його до європейських норм. Ці теми обговорили на засіданні Керівної групи проекту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства" друга фаза проекту (COA-II).

  У заході взяли участь представники Федерального міністерства продовольства та сільського господарства ФРН, Міністерства аграрної політики та продовольства України, державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, експерти галузі.

  «В цей нелегкий для України час підтримка проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» для нас є надважливою. Дуже вдячний за довготривалу плідну співпрацю. Зокрема, за експертну допомогу в процесі імплементації європейського законодавства у сфері органічного виробництва. А також за сприяння організації навчання операторів ринку», - зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич.

  У своєму виступі він також відзначив спільну роботу з «Фондом майбутнього». Разом з проектом було організовано надання екстреної допомоги для сільського органічного господарства в Україні. Кошти спрямували на підтримку виробників, постраждалих внаслідок війни.

  «В рамках цієї кампанії фінансову допомогу отримали 170 підприємств – органічних виробників та організацій сектору. Загальна сума підтримки становила 560 тисяч євро», - додав Маркіян Дмитрасевич.

  Учасники засідання Керівної групи проекту окреслили перспективи роботи на наступний рік. Одна з них – надання українській стороні портативних батарей аварійного живлення. Планують й надалі підтримувати впровадження Органічного Закону України, проводити практичні заходи щодо контролю у сфері сільського господарства, підтримувати підприємства та організації у сфері органічного сільського господарства, а також реалізовувати освітні проекти.

  В рамках програми Федеральне Міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини/BMEL надає підтримку країнам-партнерам у розбудові ефективного та ресурсоощадного сільського господарства та харчової промисловості. Проект COA орієнтований на сприяння розвитку органічного сільського господарства.