• In English
 • В Україні ініціювали удосконалення медичної підготовки саперів
  Міністерство економіки України, опубліковано 05 березня 2024 року о 19:05

  В Україні хочуть удосконалити підхід до медичної підготовки саперів та демінерів. Про це говорили під час зустрічі Робочої групи, в якій взяв участь заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний. Створення робочої групи ініціювала Програма розвитку ООН в Україні в рамках проекту «Протимінна діяльність в Україні» у співпраці із Факультетом цивільного захисту ГО «Народна вища школа «Вовчок». 
  «Я можу тільки вітати те, що ініціативна група взялася осучаснити медичну підготовку саперів та демінерів, а міжнародні партнери підтримали ці зусилля. Навчені фахівці, які працюють на замінованих територіях, повинні мати достатньо практичних знань, щоб у разі надзвичайної ситуації врятувати життя собі чи колезі», – розповів заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.     
  Під час засідання Робочої групи говорили про те, що демінери та сапери повинні добре володіти базовими навичками роботи із ранами та вміти підтримати життєдіяльність людини, якій потрібна допомога до моменту, коли прибуде екстрена допомога. Дві людини із групи мають пройти поглиблену підготовку, щоб здобути навички роботи зі складними пораненнями. А лікар, який обовʼязково має бути в штаті оператора протимінної діяльності, буде залучений в завданнях з підвищеним ризиком та тривалим часом евакуації, виконуватиме менеджерську роль медичного забезпечення,  стежитиме за тим, щоб сапери та демінери були забезпечені необхідними медикаментами, проходили медогляд, організовуватиме навчання тощо.
  Станом на початок березня в Україні сертифіковано 32 оператори протимінної діяльності, 17 із них займаються безпосередньо гуманітарним розмінуванням. Загальна кількість демінерів та саперів, які займаються розмінуванням, складає 3500 осіб.