• In English
 • Уряд виділив ще 500 млн грн на будівництво нового реабілітаційного корпусу на Рівненщині
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 05 березня 2024 року о 18:56

  Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою виділив ще 500 млн грн на будівництво нового лікувально-реабілітаційного корпусу на базі Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни. Зазначимо, що кошти буде виділено обласному бюджету Рівненської області з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Будівництво нового корпусу забезпечить лікування та реабілітацію військових зі складними черепно-мозковими та спінальними травмами.

  «Сьогодні ми продовжуємо активно працювати над розбудовою мережі сучасних реабілітаційних центрів для того, щоб наші захисники мали доступ до сучасних та дієвих методів лікування і реабілітації. Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни є одним з найпрогресивніших реабілітаційних медзакладів країни. Наразі триває будівництво нового лікувального корпусу. Завдяки цьому буде розширено потужності госпіталю: збільшено кількість ліжко-місць, оновлено медичне обладнання та створено безбарʼєрний простір для осіб з інвалідністю, — сказав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. — Завдяки модернізації та розвитку медзакладу, ще більше пацієнтів із складними черепно-мозковими та спінальними травмами матимуть доступ до висококваліфікованої медичної та реабілітаційної допомоги. Дякую членам уряду за прийняте сьогодні рішення про продовження фінансування цього проекту».

  Зазначимо, що госпіталь є провідним в Україні медичним закладом, який приймає на реабілітацію в гострому періоді захисників України після важких черепно-мозкових та спінальних травм. Щороку тут проходять лікування та реабілітацію близько 5 тис. пацієнтів. 

  На сьогодні у медзакладі є два лікувальні корпуси, адміністративний корпус, корпус фізіотерапевтичного і водного лікування та відділення реабілітації. Для відновлення пацієнтів виділено 41 будинок котеджного типу з покращеними умовами перебування. У госпіталі наявні 240 ліжко-місць. Однак, через повномасштабну війну, медзаклад потребує модернізації та збільшення кількості ліжко-місць. 

  Так, відповідно до проекту будівництва, на території медзакладу побудують новітній 4-поверховий корпус стаціонарного лікування з приймально-діагностичним відділенням та адміністративно-побутовим блоком. Завдяки чому пропускна спроможність реабілітаційного центру збільшиться. 

  На першому поверсі корпусу буде розташовано приймально-діагностичне та лабораторне відділення. На другому — відділення інтенсивної терапії, стаціонарне відділення, приміщення для працівників та перехід до наявного корпусу госпіталю. На третьому поверсі буде розташовано відділення інтенсивної терапії, приміщення для персоналу та операційний блок на три операційні зали. Четвертий поверх — приміщення адміністрації та п’яти реабілітаційних залів. Крім того, у госпіталі планується будівництво вертолітного майданчика для оперативного транспортування поранених військових та людей, які отримали травми.

  Зазначимо, що будівництво лікувально-реабілітаційного корпусу розпочали ще восени минулого року. Завершити проект планують у 2025 році. 

  Довідково

  У 2023 році уряд ухвалив рішення про виділення 100 мільйонів гривень з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на будівництво першого етапу нового лікувального корпусу Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни. Загальна вартість проєкту складає понад 1 млрд 304 мільйони гривень.