• In English
 • В Одесі відкрили офіс «Зроблено в Україні» для підтримки мікро- та малого бізнесу
  Міністерство економіки України, опубліковано 30 травня 2024 року о 17:20

  В Одесі розпочав роботу регіональний офіс «Зроблено в Україні», який відкрили на базі Одеського обласного центру зайнятості. Це вже дев’яте представництво платформи «Зроблено в Україні» — комплексної програми, спрямованої на підтримку українських виробників і зміцнення національної економіки. Саме в таких офісах підприємці отримують консультації щодо умов участі в урядових програмах підтримки бізнесу.

  Одеський офіс було відкрито в рамках співпраці Міністерства економіки України, Уряду Японії, Програми розвитку ООН (UNDP), Державної служби зайнятості та Одеського обласного центру зайнятості. Для Одещини це важлива подія, адже цей регіон чи не щодня страждає від російських обстрілів - станом на 2023 рік там було пошкоджено або зруйновано майже 300 об’єктів цивільної інфраструктури. Попри це, економіка Одеської області намагається вистояти та адаптуватися. В умовах складної логістики сировини та реалізації продукції, а також обмеження електропостачання внаслідок бойових дій на Одещині продовжують працювати 99 400 суб’єктів малого та середнього підприємництва, понад 5 000 із яких розпочали роботу минулого року.

  «Відновлення зруйнованої інфраструктури та економіки України, а також забезпечення сектору безпеки та оборони України неможливе без розвитку підприємництва. Одеса від початку повномасштабного вторгнення неодноразово ставала ціллю росіян. Та навіть попри системні обстріли ворога, підприємці продовжують працювати, давати людям роботу, а державному бюджету фінансові стимули у вигляді податків. Відкриття регіонального офісу «Зроблено в Україні» дасть змогу залучити до програм державної підтримки якомога більше місцевих бізнесів», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Регіональні офіси «Зроблено в Україні» — це інклюзивні простори, відкриття яких заплановане в усіх центрах зайнятості країни, щоб покращити комунікацію між державою та бізнесом. Тут підприємці можуть дізнатися більше про умови та зареєструватися для участі в програмах державної та регіональної підтримки, пройти навчання з відкриття або розвитку власної справи, навчитися оформлювати грантові заявки, а також отримати кваліфіковану допомогу у взаємодії з державними органами, банками та іншими інституціями.

  Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє нагадав, що співпраця між Міністерством економіки України та UNDP налічує вже понад 10 років.

  «Ми послідовно підтримуємо зусилля Уряду України з розбудови економіки, серед яких розвиток приватного сектору завжди був пріоритетним завданням. Наш комплексний підхід полягає в поєднанні прямої підтримки у вигляді грантів та інфраструктурних рішень і розбудови спроможностей підприємців і підприємниць шляхом поліпшення доступу до послуг. Офіси «Зроблено в Україні», обладнані нами за щедрої підтримки Японії, поєднують ці підходи, сприяючи розвитку бізнес-середовища в країні», - заявив Яко Сільє.

  Довідково

  Одеський офіс «Зроблено в Україні» обладнано за сприяння UNDP в Україні у співпраці з Міністерством економіки України, Державною службою зайнятості та Одеським обласним центром зайнятості в межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні», який реалізується за фінансової підтримки Уряду Японії.