• In English
 • У межах Тижня Відкритого Уряду - 2024 відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”
  опубліковано 30 травня 2024 року о 17:49

  29 травня 2024 року відбулося чергове онлайн-засідання Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”. 

  З нагоди Тижня Відкритого Уряду - 2024 засідання пройшло у розширеному форматі – крім членів Координаційної ради долучилися представники органів виконавчої влади, партнери з громадського сектору та міжнародних організацій. 

  Також участь у засіданні взяли представники органів місцевого самоврядування - учасники місцевої програми Партнерства “Відкритий Уряд” (OGP Local) з м. Вінниці, Хмельницького, Тернополя, а також м. Києва, Звягеля (Житомирська обл.) та с. Оржиці (Полтавська обл.), які нещодавно за конкурсом були відібрані до OGP Local.

  Члени Координаційної ради обговорили, насамперед, стан виконання плану дій із впровадження Ініціативи у 2023 – 2025 роках. Державний секретар Кабінету Міністрів, співголова Координаційної ради Олександр Ярема відзначив, заходи плану дій, у виконанні яких спостерігається значний прогрес. Зокрема, створення системи DREAM, здійснення моніторингу розвитку регіонів і територіальних громад, забезпечення прозорості та доступності інформації щодо наукових досліджень, розроблення цифрової платформи “Е-молодь”, створення “Золотого стандарту” прозорості та доброчесності працівників закладів вищої освіти, імплементацію Ініціативи прозорості видобувних галузей.

  Координаційна рада також обговорила питання стану виконання планів дій із впровадження Ініціативи у 2012–2022 роках та визначила перелік заходів, які залишаються актуальними та потребують уваги органів виконавчої влади. Це, зокрема питання: 

  упорядкування відносин стосовно оплати адміністративних послуг;

  громадського контролю за екологічним станом навколишнього середовища; 

  механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників; 

  прозорості та ефективності державного контролю у сфері публічних закупівель; 

  надання інформації про показники бюджетних програм розпорядників бюджетних коштів місцевих бюджетів, удосконалення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи “Прозорий бюджет” та сфери закупівель;

  прозорості обліку державної власності;

  додаткових механізмів для моніторингу інфраструктурних проектів;

  використання інструментів електронної демократії у взаємодії органів виконавчої влади з громадянами, інститутами громадянського суспільства. 

  Крім того, учасники засідання познайомилися з пріоритетами нових учасників місцевої програми OGP Local – Києва, а також Звягеля та Оржиці. Координаційна рада прийняла рішення сприяти учасникам місцевої програми у підготовці та реалізації планів дій та впровадженні інструментів відкритого врядування.