• In English
 • В Одесі Міністр оборони України Андрій Загороднюк провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом
  Міністерство оборони України, опубліковано 30 жовтня 2019 року о 19:10

  Сьогодні, 30 жовтня, в Одесі, в рамках візиту Північноатлантичної ради в Україну, Міністр оборони України Андрій Загороднюк провів зустріч з делегацією ПАР на чолі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. 

  На початку зустрічі глава вітчизняного військового відомства подякував іноземним колегам за візит та незмінну підтримку України на шляху реформування відповідно до стандартів НАТО.

  «Для нас важливо підтримувати високий рівень співпраці та обмінюватися інформацією з НАТО задля безпеки як в нашій країні, так і в цілому у регіоні», ‒ зазначив  Андрій Загороднюк.

  Міністр оборони поінформував іноземну делегацію про поточну ситуацію на Сході України, а також про заходи, що вживаються керівництвом держави та Міноборони з метою забезпечення суверенітету та територіальної цілісності України. Він також зосередив увагу на питанні незаконної окупації РФ Кримського півострова.

  «Ми робимо усе можливе, аби привернути увагу до цього питання, адже це перше подібне порушення безпеки в цьому регіоні після Другої світової війни. До окупації Криму Росією Чорноморський регіон був зоною стабільності. Проте зараз ми спостерігаємо значне порушення міжнародного морського права у Чорному морі та значну його мілітаризацію. Все це спричиняє низку проблем комерційному судноплавству та доступу до певних зон. Ми будемо привертати увагу міжнародної спільноти до таких випадків. Перш за все ми будемо діяти на всіх можливих політичних рівнях та міжнародних інституціях. Ми хотіли б бути невід’ємним членом групи НАТО в Чорному морі, що також має стати кроком до вирішення цієї проблеми», ‒ зазначив Андрій Загороднюк.

  У цьому контексті  Міністр оборони України наголосив, що дії Росії в Чорному морі є проблемою не лише України та країн Чорноморського регіону, а й носять міжнародний характер, адже мілітаризація та ескалація в міжнародних водах носить глобальний небезпековий вплив. Тому це питання повинно братися до уваги та імплементуватися у політику зацікавлених країн.