• In English
 • Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у листопаді 2019 року
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 31 жовтня 2019 року о 09:12

  Маловодний листопад, або очікувана водність Дніпра біля Києва майже 60% від норми. Такі цифри прогнозованої водності у листопаді 2019 року обговорили члени Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ 30 жовтня 2019 року.

  Так, за прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у листопаді є суттєво нижчою за місячну норму та очікується у середньому на рівні 58%, а водність Дністра – 51% від норми.

  Варто зазначити, що у жовтні каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 29 жовтня його наповнення складає майже 89%.

  Міжвідомча комісія, обговоривши пропозиції учасників заходу та врахувавши гідрологічний прогноз на листопад, гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні Дніпра, узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у листопаді 2019 року.

  Крім того, Держрибагентству було рекомендовано встановити постійний контроль за станом водних біоресурсів у водосховищах Дніпровського каскаду та за  необхідності коригування режиму роботи водосховищ інформувати Держводагентство.

  Щодо режиму роботи Дністровського водосховища у листопаді, то комісією для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра та з урахуванням припливу до Дністровського водосховища узгоджено здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 110 м3/с.

  До того ж, учасниками заходу узгоджено, що в кожному окремому випадку режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку.

  А у разі ускладнення водогосподарської обстановки у басейнах Дніпра та Дністра члени Міжвідомчої комісії збиратимуться на позачергові засідання.

   Детальніше із режимами роботи дніпровських та дністровських водосховищ можна ознайомитися на сайті Держводагентства за посиланням: https://www.davr.gov.ua/rezhymy-roboty-vodoskhovyshch