• In English
 • В МЗС України відбулася зустріч зі Спеціальним представником Діючого голови ОБСЄ з питань придністровського врегулювання Франко Фраттіні
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 14 вересня 2018 року о 17:53

  14 вересня 2018 року заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар і Спеціальний представник України з питань придністровського врегулювання Віктор Крижанівський провели зустріч зі Спеціальним представником Діючого голови ОБСЄ з питань придністровського врегулювання Франко Фраттіні, який перебував з візитом в Україні з метою участі в 15-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES). У зустрічі також взяв участь новопризначений глава Місії ОБСЄ в Республіці Молдова Клаус Нойкірх.

  Учасники зустрічі обговорили поточний стан та перспективи придністровського врегулювання, а також регіональну безпекову ситуацію.

  Українською стороною було наголошено на тому, що позиція України щодо придністровського врегулювання ґрунтується на принципах поваги суверенітету й територіальної цілісності Республіки Молдови. Україна підтримує позицію Уряду Республіки Молдова щодо необхідності виконання раніше досягнутих домовленостей, зокрема рішень Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року щодо виведення російських військ з території Придністровського регіону Республіки Молдова.  

  Учасниками зустрічі з позитивом відзначено початок реалізації Протокольного рішення про участь транспортних засобів з Придністров’я у міжнародному дорожньому русі.

  Франко Фраттіні також не виключив можливості проведення зустрічі у форматі «5+2» перед щорічним засіданням Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ за умови досягнення Кишиневом і Тирасполем прогресу з таких питань, як  відновлення взаємодії у сфері телекомунікації, закриття кримінальних справ та забезпечення свободи пересування.