• In English
 • Прем’єр-міністр: Втретє подаємо проект бюджету вчасно і з реалістичними показниками
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 вересня 2018 року о 18:19

  Кабінет Міністрів України втретє виконує вимоги чинного законодавства і вчасно представляє проект Державного бюджету на 2019 рік. Згідно з представленими планами, доходи бюджету становитимуть 1292,7 млрд грн при зростанні ВВП в 3% і зменшенні інфляції до 7,4%. Проект бюджету, який має назву «Бюджет розбудови країни», представив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  «Ми вийшли на фіналізацію документа, який дає початок бюджетного процесу, - сказав Володимир Гройсман. - Важливо, щоб цей бюджет був не тільки реалістичним, а й підтримував розвиток національної економіки і впровадження необхідних змін у війську, в освіті, в охороні здоров’я, інфраструктурі, а також виконання тих завдань, які визначені стратегією розвитку. Бюджет має дати відповіді на питання, як ми маємо жити в 2019 році».

  Глава Уряду наголосив, що в кошторисі збережені всі ключові напрямки реформ, започатковані в попередні роки. Серед них – фінансування армії, збереження темпів енергомодернізації країни та нарощування енергонезалежності, активне фінансування доріг.

  «Я говорив, що дороги – важливий пріоритет. І ми не відступаємо», - зазначив Прем’єр-міністр.

  За його словами, так само будуть збережені програми підтримки агровиробників. «Ми залишаємо програму підтримки фермерства, розвиток тваринництва – дотації на велику рогату худобу, а також програму підтримки садів та виноградників. На селі має бути більше робочих місць».

  Поглиблення децентралізації - ще один незмінний пріоритет. Ключовий інструмент в цьому сегменті – Державний фонд регіонального розвитку, а також фонди допомоги при створенні об’єднаних громад.

  «Освіта. Сьогодні вона потребує ресурсів більше, ніж ми можемо дозволити. Але ми не залишаємо програми модернізації початкової школи – і тут ми чекаємо більшої ініціативності місцевої влади, - сказав Володимир Гройсман. – Сучасна системи охорони здоров’я. За один рік відновити систему, яка руйнувалася 25 років, дуже важко. Але… Ми розпочинаємо реформу екстреної медичної допомоги. Будемо пілотувати 5-6 областей, де вестимуться зміни. Будемо боротися за якість (послуг)».

  Окрім того, як підкреслив Прем’єр-міністр, з наступного року розпочнеться повноцінний процес оплати послуг вторинної медицини – УЗД, консультації, аналізи тощо.

  «Ми розпочнемо монетизацію субсидій і проведемо осучаснення пенсій, - сказав Глава Уряду. - Наші ініціативи по підтримці народжуваності – це ініціатива на багато років. Це той мінімум, який ми маємо зробити для маленьких українців».

  Так само в фокусі – питання культури. «Це наша історична спадщина, яку маємо передати нащадкам», - сказав Прем’єр-міністр.

  Він наголосив, що представлена презентація – це початок бюджетного процесу.

  «Далі у нас починаються тримісячні баталії. Але це вже третій наш бюджет. Країна живе. Якби нам не повісили на 1,3 трлн грн боргу – ми зробили б в сотні разів більше того, що зараз можемо собі дозволити. І системність наших дій відчутна», - сказав Глава Уряду.

  Рішення про передачу проекту бюджету на 2019 рік до Парламенту прийнято одноголосно.

  Проект «Бюджет розбудови країни»

  Прем’єр-міністр: Втретє подаємо проект бюджету вчасно і з реалістичними показниками Прем’єр-міністр: Втретє подаємо проект бюджету вчасно і з реалістичними показниками Прем’єр-міністр: Втретє подаємо проект бюджету вчасно і з реалістичними показниками