• In English
 • В Києві відбулася плануюча конференція з багатонаціонального навчання “Чисте небо - 2018”
  Міністерство оборони України, опубліковано 14 березня 2018 року о 18:19

  Протягом трьох днів, у Києві проходила початкова конференція з планування багатонаціонального навчання “Чисте небо-2018”.

  Основною метою заходу було узгодження формату участі сил та засобів Збройних Сил України та Збройних сил іноземних держав, розгляд організаційних питань з підготовки та забезпечення навчання.

  У конференції, окрім представників Повітряних Сил ЗС України та Сполучених Штатів Америки, взяли участь ще 6 країн – Румунія, Республіка Польща, Королівство Данія, Королівство Великої Британії, Французька Республіка, Естонська Республіка та представники інших державних організацій України.

  Під час конференції проведено брифінг презентації загальної концепції навчань, обговорювалися питання задуму проведення  багатонаціонального навчання «Чисте небо-2018», склад та базування сил та засобів учасників навчання, графік підготовки та проведення навчань, план курсової підготовки особового ПС ЗС України під керівництвом інструкторів країн-членів НАТО та інші організаційні питання.

  В рамках проведення навчань особовий склад Повітряних Сил ЗС України у взаємодії зі своїми колегами отримають практичний досвід сумісно здійснювати   планування та управління повітряними місіями та безперешкодно виконувати завдання з силами НАТО в об’єднаному середовищі.

  Дане навчання, це один з основних інструментів переходу Повітряних Сил ЗС України на стандарти НАТО, підтримання миру та стабільності в повітряному просторі України, а також вони сприятимуть підвищенню рівня довіри та безпеки в регіоні.

  Окрім того, проведення багатонаціонального навчання розглядається у Командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України, як початковий етап організації проведення  подібних навчань щорічно.

  По завершенню конференції сторони підбили підсумки, уточнили завдання, які потрібно вирішити до головної конференції, а також обмінялися пам’ятними сувенірами.

  Проведення багатонаціональних навчань «Чисте небо-2018» заплановано на жовтень місяць цього року.