• In English
 • Урядова команда представила результати реформ в Україні на Конференції у Вільнюсі
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 липня 2021 року о 09:10

  Урядова команда на чолі з Прем'єр-міністром взяла участь у Конференції з питань реформ в Україні, яка відбулася 7-8 липня у Вільнюсі.

  До Конференції долучилися політичні лідери країн-членів Європейського Союзу, НАТО, інших міжнародних організацій та країн-партнерів, а також провідні представники українських громадських організацій, бізнесу, аналітичних центрів, медіа й української діаспори.

  Прем’єр-міністр України відзначив, що Конференція зібрала друзів і партнерів України та висловив вдячність Литовській Республіці за організацію події. Денис Шмигаль представив план реформ до 2030 року, який ґрунтується на Національній економічній стратегії-2030. «В основі цієї «дорожньої карти» лежать такі ключові принципи: економічна свобода, національна безпека, верховенство права, людський розвиток, ефективне урядування. Не випадково ці принципи збігаються з ключовими цінностями ЄС та НАТО. Адже європейська та євроатлантична інтеграція пронизує усі урядові реформи», — наголосив Денис Шмигаль. За його словами, реформи об’єднані у 5 блоків: «Фінансово-економічний», «Національної безпеки й оборони», «Забезпечення верховенства права та боротьби із корупцією», «Розвиток людського капіталу», «Ефективне врядування».

  Проведення Конференції сприяло як кращому розумінню реформ в Україні, так і пріоритезації допомоги, яка необхідна Україні. Адже протягом двох днів українські урядовці разом з учасниками заходу обговорили подальші євроінтеграційні процеси, розвиток економіки, інвестиційного клімату, підвищення ефективності урядування тощо, а також представили результати проведених реформ в державі.

  Голова Національного банку України Кирило Шевченко у своєму виступі під час Конференції розповів про підтримку та реформування фінансового сектору.

  «Національний банк завжди виступає ініціатором і є активним учасником економічних перетворень, які спрямовані на стимулювання інвестицій в нашу країну. Безперечно, високий рівень стійкості, який продемонстрував реформований нами фінансовий сектор під час коронакризи, позитивно впливає на інвестиційний клімат у країні. А збережений високий рівень ліквідності та капіталізації дають змогу банкам нарощувати кредитування, підтримуючи відновлення економіки. Водночас формування сприятливих умов для розвитку бізнесу забезпечує і послідовна, прозора та виважена монетарна політика, спрямована на дотримання балансу між реакцією на інфляційні ризики та підтримкою економіки», – наголосив Кирило Шевченко.

  Як зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, за останні два роки Уряд та Парламент здійснили кроки, зокрема, щодо створення ринку землі, банківської реформи, великої приватизації, децентралізації тощо. «Процес реформ значно складніший, оскільки після набуття Україною незалежності тільки сьогодні ми починаємо запроваджувати ринки у низці сфер, зокрема медичних послуг, управління відходами або транспорту. І мова не тільки про ухвалення законодавства, а про започаткування цих процесів з нуля. Угода про асоціацію та європейська інтеграція є шляхом до трансформації України та створення ринкової економіки», – підкреслила вона.

  Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України  Олексій Любченко наголосив, що Уряд України визначив основні точки росту економіки. Пріоритетами є цифровізація економіки, вільний конкурентний ринок, розвиток підприємництва та залучення інвестицій у фундаментальну науку та технології. За його словами, головна місія Уряду та Міністерства економіки – транспарентність, нульова толерантність до корупції та створення рівних конкурентних умов для бізнесу. «Якщо держава виконає ці функції, а також забезпечить недоторканність власності, то можна вважати, що місія відбулася», - підкреслив Олексій Любченко.

  Крім того, він повідомив, що країна продовжує корпоративну реформу. «Попереду багато викликів, але ми свідомі у своєму баченні, що економічні реформи в Україні повинні відбуватися відповідно до кращих міжнародних практик за рекомендаціями ОЕСР», — зазначив Олексій Любченко.

  Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що рік тому Мінцифри розробило бренд цифрової України — Дія. Це екосистема, яка складається з кількох компонентів — мобільний застосунок та портал Дія, проекти Дія.Цифрова освіта, Дія.Бізнес тощо. «Цифровізація — один з основних векторів розвитку української економіки впродовж наступних 10 років. За підрахунками, цифровізація здатна забезпечити зростання української економіки на 10-12% на рік. Тому вона є пріоритетом Уряду для нашої країни у всіх сферах. Європа — наш стратегічний партнер у плані цифрових реформ. Разом ми вже цифровізували 31 послугу», — зазначив він. Урядовець додав, що Україна — перша держава світу, в якій цифрові паспорти у смартфоні стали повними юридичними аналогами звичайних документів, а також четверта в Європі з цифровими водійськими посвідченнями. Крім того, запущено найшвидшу реєстрацію бізнесу у світі — за кілька секунд на порталі Дія.

  Міністр юстиції Денис Малюська поінформував про основні здобутки та виклики для України в контексті покращення умов ведення бізнесу, залучення та захисту іноземних інвестицій. «Для розвитку України як привабливої та відкритої для бізнесу й інвестицій держави хочу виділити 4 основоположні складові. Це успішна реалізація судової та антикорупційної реформи, ефективне реформування правоохоронних органів та забезпечення виконання контрактів», - зазначив Міністр юстиції під час виступу. За його словами, в Україні запроваджуються нові підходи та ініціативи, зокрема у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості, відновлення платоспроможності, діджиталізації, доступу до реєстрів та баз даних, дієві механізми альтернативного врегулювання спорів та створення ефективної системи виконання судових рішень.

  При обговоренні питання реформи сектору безпеки та оборони, Міністр оборони України Андрій Таран наголосив: «Ми подолали великий шлях від радянської ери, від радянської армії. Те, що ми робимо, щодня наближає нас до стандартів НАТО. Маємо на меті завершити системні якісні зміни чинної організації безпеки нашої країни та процесів, які забезпечують оборону на основі пакету Цілей партнерства. Це амбітне та складне завдання, яке є своєрідним «домашнім завданням» на шляху до членства в НАТО. Воно потребує наполегливих та скоординованих зусиль, у тому числі, всебічної підтримки та дорадчої допомоги наших партнерів з Альянсу». І додав, що на шляху до Альянсу, членом якого Україна неодмінно стане, вітчизняні Збройні Сили вже почали набувати необхідних оперативних бойових спроможностей, здійснюють побудову системи оборонного менеджменту на основі кращих практик держав-членів НАТО і впроваджують військову культуру, засновану на євроатлантичних цінностях та принципах.

  Про те, що українська енергосистема перебуває в процесі трансформування, і це відкриває низку варіантів для залучення інвестицій розповів Міністр енергетики України Герман Галущенко. Він повідомив, що пріоритетом для Міністерства енергетики є синхронізація енергосистеми України з європейською системою ENTSO-E. «Для цього нам потрібні високоманеврові потужності, подальший розвиток зеленої енергетики. З’являється велика кількість нових можливостей і технологій: energy storage, водень. Це дуже широке поле для залучення інвестицій в будь-яких організаційних формах співпраці з Україною», - наголосив Герман Галущенко. Інтеграція української та європейської енергосистем дасть можливість бізнесу розширювати ринки збуту та вже зараз прораховувати необхідні обсяги інвестицій.

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський повідомив, що зараз Міністерство працює над тим, аби створити стале управління відходами, планується робота із впровадження секторальних законопроектів про упаковку та відходи упаковки, батареї і акумулятори, відходи електричного та електронного обладнання, управління відходами видобувної промисловості і обмеження використання одноразового пластику. Одним із важливих інвестиційно-привабливих секторів є галузь надрокористування, яка останнім часом активно розвивається. «Українська галузь надрокористування стає прозорою і відкритою. Ми створили інвестиційний атлас надрокористувача, який постійно оновлюється. Він містить вакантні ділянки надр з покладами стратегічних і критичних корисних копалин для їх придбання на е-аукціонах. Кожен бізнесмен може номінувати інвестиційну ділянку на аукціон та взяти у ньому участь. Усі інформація про них зібрана в онлайн дата-рум і доступна на безкоштовній основі», - зазначив Роман Абрамовський.

  Україна реформується в інтересах власної безпеки і добробуту та пришвидшення європейської і євроатлантичної інтеграції - наголосив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

  “Україна втілює величезний обсяг внутрішніх перетворень в безпрецедентно складних умовах на тлі російської агресії. Аби неупереджено оцінити прогрес, важливо бачити велику картину. Жодна інша країна Європи протягом минулих десятиліть не бралася за завдання подібного історичного масштабу. Справді, подекуди виникають проблеми, є кроки назад і кроки вперед, але загалом Україна справді досягає успіху і рухається у правильному напрямі”, - зазначив Міністр.

  Якісне урядування шляхом підвищення ефективності та професійності обговорював на форумі Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

  «Поряд з реформами у судовій системі, антикорупційній сфері та багатьох інших секторах реформа державного управління є одним із ключових способів зміцнення державних інституцій і успішної реалізації всіх інших реформ. Адже вирішення багатьох проблем та впровадження необхідних державі змін залежить від спроможності державного апарату приймати ефективні рішення, залучати на держслужбу найкращих професіоналів і надавати якісні послуги громадянам та бізнесу.

  І ми вже досягли певного прогресу в таких сферах, як децентралізація, поліпшення якості державних послуг, цифровізація, поступове формування професійної державної служби. Але попереду ще більше завдань, які ми ставимо перед собою зокрема в урядовій Стратегії реформування державного управління до 2025 року, що найближчим часом розглядатиметься на засіданні Уряду»,- зазначив Олег Немчінов.