• In English
 • Уряд збільшив статутний капітал «Експортно-кредитного агентства» до 2 млрд грн, - Ігор Петрашко

  Держава докапіталізує «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА) на 1,8 мільярда гривень, що забезпечує його статутний капітал у 2 млрд грн. Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України.

  «Держава зробила ще один важливий крок для підтримки національних виробників, стимулювання експорту, інвестицій, рівня зайнятості та відповідно зростання ВВП. За нашими оцінками, докапіталізація ЕКА дозволить збільшити обсяг загального експорту України на 2-3%», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

  Він пояснив, що ключова роль ЕКА - це спростити вихід українських товарів на ті ринки, які є високоризиковими і новими для українських компаній. Зокрема, йдеться про ринки Африки, Азії, Центральної та Південної Америки.

  Також ЕКА має спростити доступ експортерам до банківського фінансування в Україні.

  «Чим більше капіталізація ЕКА, тим більшу підтримку отримають експортери. Зараз від розміру статутного капіталу ЕКА залежить обсяг страхового покриття, на яке можуть розраховувати українські експортери», - додав Міністр.

  Рішенням прийнятої постанови передбачено збільшення статутного капіталу «ЕКА» шляхом емісії додаткових акцій існуючої номінальної вартості із збереженням 100 відсотків акцій у власності держави. Також Мінфіном буде здійснено випуск облігацій внутрішньої державної позики в розмірі 1 800 000 тис. гривень із строком обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу до 9,3 відсотків річних в обмін на акції додаткової емісії «ЕКА».

  Довідково

  Діяльність ЕКА спрямована на страхування, перестрахування та гарантування українських експортерів на найбільш складних ринках світу (Африки, Азії, Центральної та Південної Америки). Зараз ці країни складають понад 40% ринку експорту української продукції, що в перспективі може бути збільшено ще на 10-15 відсоткових пунктів або на приблизно $5 млрд.