• In English
  • Уряд вніс зміни до адаптивного карантину - роботу кінотеатрів дозволять з 2 липня
    Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 25 червня 2020 року о 15:10

    Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і вніс зміни до постанови, якою регламентується карантин. Зокрема, передбачається заборона роботи кінотеатрів до 1 липня, а з 2 липня - дозвіл на їх роботу, але з наповненістю не більше 50 відсотків. При цьому запроваджуються зміни до порядку самоізоляції при перетині кордону та інші зміни.

    Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив під час позачергового засідання Уряду, 25 червня. 

    «Пропонуємо передбачити, що центри надання адміністративних послуг самостійно визначають час початку своєї роботи; виключити  з випадків обов’язкової самоізоляції та/або обсервації учасників вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна»; а також – запровадити заборону роботи кінотеатрів до 1 липня, а з 2 липня – дозволити їх роботу з наповненістю не більше 50 відсотків та за умови дотримання інших чітких вимог», - наголосив Максим Степанов.

    За словами очільника МОЗ, в умовах адаптивного карантину Уряд надав чіткі рекомендації і критерії, за яких місцева влада може посилювати чи пом’якшувати карантинні обмеження на своїй території.
    Зокрема, рішення Кабінету Міністрів передбачає також:

    • можливість припинити режим самоізоляції або обсервації для іноземців, які перетнули державний кордон та/або контрольні пункти пропуску з тимчасово окупованої території у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетину державного кордону або пунктів в’їзду;
    • уточнення щодо поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування для іноземців та осіб без громадянства, що перетинають державний кордон в частині його видачі страховою компанією, яка зареєстрована в Україні або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покриття витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією, діючого на строк перебування в Україні.