• In English
 • Уряд ухвалив внесення змін до законодавства щодо статусу Національного військового меморіального кладовища
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 24 вересня 2020 року о 09:56

  Кабінет Міністрів України прийняв постанову про внесення змін  до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища, якою вніс зміни до Законів України «Про поховання та похоронну справу» та «Про місцеве самоврядування в Україні».

  Відповідно до прийнятих документів Національним військовим меморіальним кладовищем визначається «архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною».

  Також встановлюється, що меморіальне кладовище є об’єктом державної власності та не підлягає приватизації або передачі в оренду.

  Порядок організації поховання поховань та перепоховань на території Національного військового меморіального кладовища (НВМК) буде затверджуватися Кабінетом Міністрів України. 

  Крім того, у разі осквернення могил чи намогильних споруд відшкодування матеріальних збитків буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету з наступним відшкодуванням за рахунок винних осіб.

  Зазначений законопроект у подальшому буде поданий на розгляд Верховної Ради України.