• In English
 • Уряд ухвалив постанову про встановлення кисневих станцій в “ковідних” лікарнях
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 24 листопада 2021 року о 14:18

  Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Деякі питання здійснення централізованих закупівель кисневих станцій”, яка передбачає закупівлю та забезпечення опорних закладів охорони здоров’я, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19, кисневими станціями. Відповідне рішення прийняли під час засідання Кабінету Міністрів 24 листопада.

  Прийняття постанови зумовлене необхідністю збільшення спроможностей лікарень надавати стаціонарну медичну допомогу пацієнтам із COVID-19.

  “Наразі усі лікарні, які надають допомогу хворим на ковід, забезпечені киснем у повному обсязі. В Україні працюють 26 підприємств, які виробляють орієнтовний сумарний об'єм кисню для лікарень у розмірі 436 тонн на добу. Починаючи із січня 2021 року по сьогодні медичними закладами було використано 2 458 700 тонн рідкого та газоподібного кисню. І це дозволило забезпечити лікування 496 391 пацієнта. Але коронавірус дуже підступний, і перебіг хвороби від однієї хвилі до іншої має свої особливості. У цій хвилі ми фіксуємо збільшення споживання кисню одним пацієнтом у 5-6 разів. Тому додаткове встановлення кисневих станцій дозволить уникнути критичного дефіциту кисню завдяки його автономній генерації у разі ще більшого одномоментного надходження пацієнтів до лікарень,” - коментує Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

  Киснева станція – це власна система генерації лікарнею кисню з навколишнього повітря, яка подає кисень під високим тиском по усій лікарні через централізовану систему трубопроводів від єдиного генератора. Вона потребує точку включення до електромережі необхідної потужності та забезпечує кисневу незалежність лікарні.

  Встановлення кисневих станцій є також доцільним і в тих лікарнях, де наявні інші джерела кисню, такі як кисневі балони або кріогенні газифікатори. Таким чином, лікарні матимуть альтернативне джерело кисню та не будуть залежати від перебоїв із постачанням рідкого та газоподібного кисню.

  Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає виділення додаткових 800 млн на обладнання опорних лікарень кисневими станціями.