• In English
 • Уряд ухвалив План заходів щодо реалізації Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 12 січня 2022 року о 15:08

  Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 12 січня затвердив План заходів щодо реалізації Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року (далі - План).

  «Україна вже є частиною євроатлантичної безпекової архітектури, що підтверджується діалогом з союзниками, який ми сьогодні маємо на тлі загострення безпекової ситуації навколо України. На порядку денному розширення співпраці між Україною та НАТО, зокрема в межах статусу Партнера з розширеними можливостями, та інтенсифікація впровадження реформ у секторі безпеки й оборони. Ці напрямки важливо посилити належною інформаційною роботою. І сьогодні Уряд затвердив відповідний план, підкріплений бюджетним фінансуванням. Це критично необхідно в умовах постійних гібридних атак з боку Росії», – прокоментувала Віце-прем‘єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

  План заходів фокусується на посиленні комунікації понад 100 державних органів та установ, освітніх та наукових інституцій, органів місцевого самоврядування, залучених до виконання Річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО.

  «Євроатлантична інтеграція передбачає не лише військову, а й політичну взаємосумісність з державами-членами НАТО. Адже вступ до Альянсу – це цивілізаційний вибір приєднатись до відкритих і демократичних суспільств із справедливими і передбачуваними правилами та законами – фундаментом економічного процвітання. Стратегія комунікації євроатлантичної інтеграції, та відповідно План заходів на її виконання, побудована на цьому розумінні», – зазначила Віце-прем‘єр-міністр.

  План включає такі основні заходи:

  • посилення міжвідомчої комунікації з питань євроатлантичної інтеграції, а також взаємодії між центральними та місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування;
  • навчання та підвищення кваліфікації посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування з євроатлантичної інтеграції України та з питань комунікації;
  • впровадження уніфікованих підходів до висвітлення євроатлантичної інтеграції України державними органами, заходи для поінформованості ЗМІ;
  • проведення національних інформаційних кампаній, публічних заходів, а також комунікаційних активностей на місцевому рівні для громад;
  • протидія дезінформації щодо євроатлантичної інтеграції;
  • налагодження регулярної та системної комунікації з міжнародною спільнотою щодо стратегічного курсу України на вступ до НАТО та відповідних реформ.

  Фінансування реалізації Плану заходів відбуватиметься у рамках бюджету відповідних державних органів та установ, а також у межах бюджетної програми «Здійснення заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері».

  Довідково

  Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року затверджено Указом Президента України від 11 серпня 2021 року № 348/2021.

  Поточний контроль за реалізацією Стратегії здійснюється Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у рамках роботи Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України. Безпосередня реалізація Стратегії, методологічна та інформаційна підтримка її виконання здійснюється Міністерством культури та інформаційної політики України за участю інших державних органів та установ.